اخبار

 آخرین اخبار 

مسعود محمد، مدیر شرکت صنعتی شیب آرا در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

بهتر است برای هر چند صد واحد تولیدی یک کارشناس وجود داشته باشد

بهتر است برای هر چند صد واحد تولیدی یک کارشناس وجود داشته باشد
1401/8/24

امروزه نقش لوله ها و اتصالات در صنعت ساختمان بسیار حائز اهمیت است. لوله ها از نظر اتصالات، جنس و کاربرد به چندین دسته تقسیم می شوند. از انواع لوله های مورد استفاده در صنعت می توان به لوله های فولادی، مسی و پلیمری اشاره کرد که اتصالات هر کدام از این لوله ها متفاوت است. در همین رابطه روزنامه جام جم البرز با مسعود محمدف مدیر متبحر و خلاق شرکت صنعتی شیب آرا گفتگویی اختصاصی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند:

در خصوص سوابق و فعالیتهای تخصصی خود توضیح دهید؟

این مجموعه در سال 1375 تاسیس شده است، ولی از سال ۱۳۸۰ به کار تولید مشغول شدیم و ماشین سازی را به صورت خدماتی و تولید بیشتر انجام دادیم. بعدها در قسمت تولید و اتصالات لوله های چند لایه و تک لایه کار کردیم و همچنین تولید لوله های گرمایشی از کف را انجام دادیم و چندین سال در این حوزه فعالیت کردیم و با تجربه ای که در زمینه های دیگر داشتیم، تولید را به سرعت افزایش دادیم و نیروی کار اضافه کردیم. موانع زیادی در کار وجود داشت و ما در کار تک ثلث بودیم در حوزه های دیگر کار را ادامه دادیم و به تولید شیشه دو جداره پرداختیم و سپس در نصب و تولید درب و پنجره آلومینیوم و نسل جدید درب و پنجره یو پی وی سی ورود و تولید را شروع کردیم. در کنار آن به کار پروفیل تقویتی داخل درب و پنچره نیز پرداختیم و تنها واحدی هستیم که همزمان تولید می کنیم که در قیمت تمام شده کالا تاثیر بسزایی دارد. ما مجموعه دیگری به نام سی پارت درکرج داریم که آن را در جهت راندمان بیشتر کار و جلوگیری از رفت و آمد راه اندازی کرده ایم  و همچنین با مشارکت کشور قزاقستان یک واحد تولیدی افتتاح کرده ایم و تلاش می کنیم در این زمینه به تولید انبوه برسیم.

در زمینه تولید با چه موانع و مشکلاتی مواجه هستید؟

 یکی از موانع ما در تولید این است که گاهی در موضوع کارگری مسائل کوچکی اتفاق می افتد که به اجبار باید در دادگاه حضور پیدا کنیم. قوانین کارگری بسیار پیچیده است و واحدهای کوچک تولیدی قادر نیستند که یک کارشناس حقوقی برای منافع کارگری، در محل کار داشته باشند. برای من بیشتر ساخت و ساز و تولید اهمیت دارد و چون نمی توانم از خود دفاع کنم، متضرر می شوم. بهتر است، برای هر چند صد واحد تولیدی، یک کارشناس وجود داشته باشد و از منافع ما دفاع کند. مورد دیگر، عدم گستردگی بازار است و از تولید حمایت نمی شود. در چند سال گذشته تولیدات خوب و با کیفیتی داشتیم، ولی حمایتی در این خصوص صورت نمی گیرد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر