اخبار

 آخرین اخبار 

وحید قدیانلو، مدیر املاک ملل در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز:

اتحادیه در هر منطقه یک نماینده برای قیمت گذاری تعیین کند

اتحادیه در هر منطقه یک نماینده برای قیمت گذاری تعیین کند
1401/8/24

راه حل های مختلفی برای ایجاد آرامش در بازار مسکن از طرف کارشناسان ارائه شده که خروجی اغلب آن ها افزایش عرضه متناسب با تقاضای واقعی و کنترل نرخ تورم است. افزایش رشد قیمت ها دولت را بر آن داشته تا تصمیماتی برای ثبات قیمت اتخاذ کند، از جمله، طرح اقدام ملی تولید، عرضه مسکن، افزایش سهم مسکن از تسهیلات بانکی، اخذ مالیات از خانه های خالی و... . موضوعاتی که مسلما در عمل با چالش هایی مواجه است. در همین رابطه روزنامه جام جم البرز با وحید قدیانلو، مدیر توانمند و مدبر املاک ملل گفتگویی اختصاصی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند:

علت افزایش روز افزون قیمت املاک چیست؟

اتحادیه از مستاجرین حمایت می کند، ولی متاسفانه مالکین، رعایت انصاف را نمی کنند البته بعضی به اجبار این کار را انجام می دهند، نمی توانیم کسی را مقصر بدانیم، چون تورم بسیار بالا است. اتحادیه پیگیری های لازم را می کند و ما در حد امکان با اتحادیه همکاری می کنیم.

برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها چه پیشنهاداتی دارید؟

 بهتر است اتحادیه در هر منطقه یک نماینده برای تعیین قیمت داشته باشد و مدیریت لازم را در منطقه اعمال کند. در هر خیابان تعداد زیادی دفتر املاک وجود دارد و باید قیمت املاک را در یک منطقه به صورت یکسان تعیین کنند. بعضی از مشاورین املاک، به خاطر بالابردن حق کمیسیون، قیمت ها را بالا برده اند، ولی این موضوع باید بر اساس ارزش و امکانات ملک باشد. رسانه ها باید در جهت آگاهی حمایت بیشتری نمایند تا هیچ دفتر املاکی نتواند قیمت ها را افزایش دهد. باید جلساتی را برگزار و قیمت ها را بر اساس ارزش منطقه تعیین کنند، چون بر روی قیمت های اجاره و فروش تاثیر دارد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر