اخبار

 آخرین اخبار 

سی‌ٱمین دوره هفته کتاب در استان البرز با شعار ماهمانیم،که می خوانیم

سی‌ٱمین دوره هفته کتاب در استان البرز با شعار ماهمانیم،که می خوانیم
1401/8/26

به گزارش خبرنگار جام جم البرز، این همایش با برنامه های گوناگون اعم از سرودخانی،نمایش تئاتر،پخش مستند از فعالیت قصه گویی در سطح استان وسخنرانی مسئولین کشوری و استانی همراه بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در این مراسم گفت:سی‌ٱمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی که باتوجه به سالگرد و رحلت علامه طباطبایی نامگذاری شده است،میتواند فرصت مناسبی برای توجه به کتاب،کتابخوانی و نقش مهم کتابخانه و کتابداران در توسعه فرهنگی کشور و استان البرز باشد.

علی معدنی پور در سخنان خود با تکیه بر فرموده مقام معظم رهبری اضافه کرد: توجه به موضوع کتابخوانی نه تنها یک وظیفه ملی است بلکه یک واحب دینی میباشد و میتواند یکی از جلوه های جهاد تبیین بوده و در بصیرت بخشی و تداوم فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی نقش موثری داشته باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی در ادامه سخنان خود از برنامه و طرح های انجام شده در استان البرز افزود:در راستای سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی کشور همکاران بنده در سال گذشته تلاش داشته اند تا با ارائه خدمات جدید به اعضای کتابخانه ها و شهروندان گرامی فعالیت های خود را گسترش داده اند. وی افزود: تقویت بخش کودک درتمامی بخش های کتابخانه استان و اجرای برنامه های مختلف برای کودکان و خردسالان یکی از این سیاست ها بوده است. معدنی پور در ادامه گفت: اقدام دیگر ما راه اندازی طرح پیک کتاب درب منازل به صورت رایگان می باشد. مورد دیگر در راه اندازی میز مرجع مجازی جهت دسترسی به بانک اطلاعاتی در کتابخانه های منتخب،راه اندازی و تقویت فعالیت خدمات گروه های خاص مانند نابینایان و ناشنوایان،تعامل با مدارس و ادارات آموزش پرورش در تمامی شهرشتان های استان،افزایش کتابخانه ها بوده است.

در پایان این مراسم پس از برنامه های اجرا شده و سخنرانی مسئولین استانی و کشوری،از برگزیدگان حوزه های مختلف کتابخانه های سطح استان البرز تجلیل و تقدیر شد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر