اخبار

 آخرین اخبار 

اجرای طرح جهاد آب رسانی در البرز

۵۰ کیلومتر خط انتقال آب احداث می‌شود

۵۰ کیلومتر خط انتقال آب احداث می‌شود
1401/9/1

به گزارش جام جم البرز؛ سرهنگ مهران طیران از اجرای طرح جهاد آبرسانی خبر داد و گفت: این طرح، یک طرح ملی است که بخشی از آن در استان البرز اجرا می‌شود. سازمان بسیج سازندگی مجری و شرکت آب و فاضلاب استان البرز کارفرما و ناظر این طرح است.

او می گوید: در این طرح ۵۰ کیلومتر خط انتقال آب احداث می‌شود که تاکنون بیش از ۹۰ درصد آن انجام و آبگیری دو مخزن بتنی با ظرفیت ۵۰۰ مترمکعب و یک مخزن هوایی با ظرفیت ۲۰۰ مترمکعب نیز پیش بینی شده که یکی از مخازن بتنی تکمیل شده و دیگری ۴۰ درصد پیشرفت داشته و پیشرفت آبگیری مخزن هوایی نیز ۷۰ درصد است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان البرز گفت: این اقدام ابتدای سال کلید خورد، اما اجرای پروژه اوایل تابستان آغاز شد و ما موفق شدیم با بهره گیری از ظرفیت گروه‌های جهادی و همزمان کردن اجرای طرح ها، جلوتر از برنامه زمانبندی طرح حرکت کنیم، کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت و سرعت اجرای طرح از جمله مزایای استفاده از گروه‌های جهادی و بهره گیری از ظرفیت‌های مناطق مربوطه است.

او با اشاره به استمرار اجرای طرح‌های جهاد آب رسانی و با بیان اینکه قرارداد جدیدی برای آبرسانی به ۴۰ روستا منعقد خواهد شد، می گوید: تلاش ما بر آن است تا مشکلات همه روستا‌هایی که دارای تنش آبی هستند و آب مناطق در اختیار سازمان آب و فاضلاب است، برطرف شود همچنین سعی می‌شود به شرط تخصیص اعتبارات لازم، فاز اول طرح ظرف یک تا دو ماه آینده تکمیل شود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر