اخبار

 آخرین اخبار 

کاربران بد افزارها را جدی بگیرند

کاربران بد افزارها را جدی بگیرند
1401/9/9

به گزارش جام جم البرز؛ سرهنگ رسول جلیلیان گفت: مجرمان سایبری با تبلیغات اغوا کننده سعی دارند کاربران را که بیشتر نوجوانان و جوانان هستند به سمت نرم افزارها و بازی های موبایلی هدایت کنند.


او گفت: کاربران نرم افزارهای خود را از فروشگاه های معتبر دریافت کرده و نرم افزارهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شوند، دانلود نکنند.

سرهنگ جلیلیان افزود: این اقدام مجرمان سایبری زمینه دسترسی غیرمجاز، اخاذی و آلوده سازی گوشی تلفن همراه کاربران و برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی آنان را فراهم می‌کند.

او گفت: کاربران همچنین سایر اپلیکیشن‌های فعال مورد نیاز خود را باید به همین طریق دریافت و از نصب اپلیکیشن‌های آلوده که بیشتر لینک آن‌ها توسط مجرمان سایبری در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان ها ارسال می‌شود، خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا البرز با هشدار به خانواده ها در خصوص استفاده فرزندان از اپلیکیشن های پایه موبایلی گفت: این بدافزارها علاوه بر ضرر مالی ، روی روان و تربیت رفتاری آنها نیز تاثیر منفی دارد.


او افزود: شهروندان در صورت مواجهه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی تخصصی می‌توانند از طریق سایت رسمی پلیس فتا و یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ اقدام کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.