اخبار

 آخرین اخبار 

منوچهر غفاری بیان کرد

پنجاه درصد از واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی شده است

پنجاه درصد از واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی شده است
1401/10/29

به گزارش جام جم البرز، منوچهر غفاری با بیان مطلب در نشست هماهنگی و اتخاذ تدابیر مناسب به منظور مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی استان که با حضور مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان البرز در سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران استانداری برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه با همت و تلاش صورت پذیرفته در طول سالهای اخیر بویژه در دولت مردمی، اقداماتی در حوزه مقاوم سازی واحدهای روستایی انجام شده است اما با توجه به تسهیلات پرداختی از سوی اداره کل بنیاد مسکن استان از فرمانداران، بخشداران و دهیاران انتظار می رود با اتخاذ تدابیر مناسب و تشویقی، ساکنین روستاهای استان را به این امر مهم ترغیب نمایند. 
وی افزود: مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی از جمله برنامه های اصلی مدیریت بحران استانداری و بنیاد مسکن استان است که امید است با دقت نظر مسئولان ذیربط به نتایج مطلوب دست یابد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این زمینه خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش های ارائه شده رخدادهای طبیعی سالهای اخیر از جمله؛ سیل سیجان، ناریان و .. زلزله های کشور اطلاعات مهمی پیرامون نحوه مقاوم سازی و لزوم بهسازی مساکن روستایی با سازه های مقاوم در اختیار مسئولان قرار دارد که محور تصمیم سازی های اخیر متولیان امر می باشد.
محمدی افزود: با پیگیری های بعمل آمده برای احداث منازل آسیب دیده از سیل در روستای ناریان 200 میلیون تومان وام(50 میلیون تومان بلاعوض)، 8 تن سیمان و نظارت و نقشه برداری رایگان و همچنین برای تعمیرات 50 میلیون تومان وام(20 میلیون تومان بلا عوض) با یک تن سیمان رایگان پرداخت می شود.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.