اخبار

 آخرین اخبار 

مدیر کل آموزش و پرورش البرز:

تامین زمین مهمترین مشکل ساخت مدرسه در البرز است

تامین زمین مهمترین مشکل ساخت مدرسه در البرز است
1401/11/2

به گزارش جام جم البرز؛ " علی حجرگشت " درجلسه مولد سازی و مستند سازی املاک آموزش و پرورش البرز با اشاره به حرکت ارزشمند و معنوی خیران مدرسه ساز در کمک به رفع محرومیت های آموزشی استان گفت : خیران مدرسه ساز نباید در استان البرز معطل تامین زمین بمانند.

وی اظهارکرد: این استان در بخش سرانه فضای آموزشی آخرین استان کشور و بعد از استان سیستان و بلوجستان قرار دارد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه به کمک مجموعه شهرداری ها و شوراهای اسلامی در استان البرز نیاز دارد، یادآورشد: نبود زمین برای ساخت مدرسه در نواحی چهار گانه آموزش و پرورش کرج که بیشترین مهاجرت پذیری استان البرز را نیز دارد محسوس تر است.

حجرگشت تصریح کرد: تامین زمین یکی از چالش های اصلی ساخت کلاس های درس با جمعیت بالای دانش آموزی در استان البرز است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.

وی ادامه داد: خیرین مدرسه ساز در ساخت فضاهای آموزشی این استان کارنامه موفق و بی نظیری دارند که این حرکت معنوی آنان قابل تحسین است.

وی عنوان کرد: شهرداران و شوراهای اسلامی البرز برای توسعه زیرساخت های آموزشی در این استان و همراهی خیرین که هدفی جزساخت کلاس های درس ندارند، پای کاربیایند و انگیزه لازم را برای خیرین نیک اندیش در این راه معنوی بوجود آورند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: طی ۲۲ سال گذشته خیرین در تأمین کلاس‌های درس در این استان نقش مؤثری داشته‌اند که اگر همت والای این عزیزان نبودکمبود شدید فضای آموزشی در البرز بودیم.

وی افزود: سالانه بیش از ۱۲ هزار نفر به واسطه مهاجرتها به جمعیت دانش آموزی البرز افزوده می شود در حالی که این رشد جمعیت نیاز به تامین فضای آموزشی دارد.

حجرگشت تاکید کرد: نهضت مدرسه سازی در استان البرز در حال اجراست که ساخت مدارس در قالب آن نیاز به همراهی هرچه بیشتردستگاه های اجرایی استان دارد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.