اخبار

 آخرین اخبار 

کارگروه مصرف بهینه آب در کشاورزی تشکیل شود

کارگروه مصرف بهینه آب در کشاورزی تشکیل شود
1401/11/4


به گزارش جام جم البرز، مجتبی عبداللهی در قرارگاه امنیت غذایی و دانش بنیان استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب، افزود: باید با خرد جمعی به اهداف و برنامه های مشترک و تعریف چند اقدام اساسی بعنوان محور برنامه های حوزه امنیت غذایی استان برسیم.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر اجرای برنامه های امنیت غذایی دانش بنیان و با مطالعه دقیق تاکید دارند بنابراین باید به اهمیت موضوع پی ببریم و بر اجرای آن اهتمام داشته باشیم.
عبداللهی گفت: باید میزان بهره وری را در کشاورزی افرایش دهیم چراکه افرادی در استان هستند که با تکنولوژی های نوین، تولیدات کشاورزی را در سطح افزایش مضاعفی داده اند.
وی افزود: امور را باید عملیاتی و اجرایی دنبال کنیم چراکه پژوهش های بسیاری صورت گرفته و باید با استعدادهای استان تطبیق دهیم و به نتیجه نزدیک شویم.
استاندار البرز اضافه کرد: ضرورت دارد بر روی چند محصول اساسی مورد نیاز مردم تمرکز کنیم و تولید و بهره وری را افزایش دهیم.
وی گفت: این قرارگاه نیازمند یک کارگروه مصرف بهینه آب است تا با بهره گیری از دانش روز و ابزارهای نوین به کمترین میزان مصرف آب برسیم.
عبداللهی افزود: بازچرخانی آب و استفاده از آب های سطحی در کشاورزی می تواند بیش از ۱۰  درصد مورد نظر صرفه جویی آب را همراه داشته باشد.
وی گفت: ضرورت دارد که فعالان اجتماعی برای آگاهی بخشی در خصوص صرفه جویی و مصرف بهینه آب وارد عمل شوند و کمپین هایی برای این منظور ایجاد شود.
عبداللهی افزود: سند آمایش بخش کشاورزی استان در مسیر اجرا قرار گیرد و چند موضوع اساسی از این سند به شکل خاص عملیاتی شود.
وی گفت:  ساماندهی چاه های استان و مدیریت مصرف از منابع زیرزمینی از سوی متولیان امر مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.
استاندار البرز افزود: کشاورزان باید در حوزه های مختلف کشت و مصرف آب، آموزش ببینند و افراد موفق تشویق و حمایت شوند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.