اخبار

 آخرین اخبار 

دیدار استاندار البرز با رئیس کل دادگستری استان البرز

امیر حسین حسنی

دیدار استاندار البرز با رئیس کل دادگستری استان البرز
1396/1/19

سید حمید طهایی، استاندار البرز به همراه عباداله کامکار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز با حضور در دادگستری کل استان البرز با احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز دیدار و گفت و گو کردند.
به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان البرز؛ در این دیدار که با حضور حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، محمدباقر مازنی معاون قضایی و معاون نظارت رئیس کل، مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز همراه بود، فاضلیان با اشاره به تعامل ستودنی بین همه دستگاه‌های اجرایی، قضایی و انتظامی استان البرز، گفت: این تعامل، لازمه برطرف شدن ضعف و کمبودهای زیرساختی است که استان با آن ها دست به گریبان است و به همه دستگاه‌ها کمک می کند تا این برهه حساس و تاریخی در استان را پشت سر گذاریم و محرومیت‌های کنونی برای آیندگان به ارث نماند. وی افزود: تجربه تعاملات نمایندگان دو قوه در استان، همراه با وفاق و همدلی بوده و هر جا مشکل و کمبود بوده تلاش شده در حد بضاعت‌ها و بر اساس موازین قانونی عمل کنیم. رئیس کل دادگستری استان البرز با تاکید بر ظرفیت‌های متعدد استان البرز در عرصه‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی که زمینه توسعه همه جانبه را فراهم می‌کند تصریح کرد: با وجود کاستی‌ها و امکانات حداقلی، مردم با متانت و حوصله این نواقص را تحمل می‌کنند که صبر و متانت مدیران در ایجاد این شرایط، بسیار موثر بوده است. وی با تاکید بر بالابردن آستانه تحمل در همه دستگاه‌ها متذکر شد: دستگاه قضایی استان نیز خود را نیازمند نقد سازنده مردم و رسانه‌ها می‌بیند تا مشکلات و ضعف‌ها را از نگاه دیگران ببیند و با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر زمینه اصلاح فراهم شود. فاضلیان با اشاره به پروژه‌‌های عمرانی اجرا شده و در دست احداث دادگستری استان، توضیح داد: پروژه باغستان و ساختمان اجرای احکام در مراحل نهایی قرار دارند و در روزهای آتی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند؛ پروژه ساختمان دادگستری کل استان البرز طبق برنامه پیش‌بینی شده در حال احداث است ولی برای پیشبرد آن، نیازمند تخصیص اعتبارات لازم در موعد مقرر هستیم؛ همچنین دو پروژه 5 هزار متر مربعی نیز تعریف کرده‌ایم که به زودی کلنگ احداث آن‌ها بر زمین زده می‌شود. وی خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش‌های انجام شده در دو سال اخیر، بخش عمده‌ای از مشکلات زیر ساختی دادگستری در مرکز استان و شهرستان‌ها برطرف شده یا در آستانه برطرف شدن قرار دارند که با تخصیص اعتبارات می توانیم نوید حل این کمبودها تا پایان سال 1397 را بدهیم.
تاکید بر آموزش حقوق شهروندی
در ادامه این دیدار، استاندار البرز نیز گفت: روابط مجموعه‌های مختلف در استان‌ها بر اساس قانون تعریف شده ولی این ارتباطات در استان البرز مبتنی بر همدلی و تعامل است.
وی افزود: با وجود تفکیک قوا، همه مسئولان با نیت انجام امور برای ایجاد فضای بهتر زندگی برای شهروندان تلاش می‌کنند؛ در اجرای برنامه‌های مختلف همه از دستگاه‌های مختلف، خود را متعلق به یک پیکر واحد می‌دانند که امیدواریم منجر به بهبود شرایط و عمران و آبادانی کشور شود. طهایی تصریح کرد: مردم ولی‌نعمت هستند و اگر این همدلی را ببینند از کمبودها و نارسایی هم دلسرد نمی‌شوند؛ این همدلی اکنون بین دستگاه قضایی، اجرایی و انتظامی استان وجود دارد. وی حقوق شهروندی را یکی از ضروریات آموزش حقوق دانست و ادامه داد: آموزش مباحث حقوقی از سنین پایین می تواند منجر به افزایش دانش حقوقی و کاهش حجم ورودی پرونده به دستگاه قضایی شود.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر