اخبار

 آخرین اخبار 

وحدت و انسجام بین سیاسیون

صیانت از آرای مردم راهبرد رهبر معظم انقلاب، رسالت ما را دوچندان می سازد

صیانت از آرای مردم راهبرد رهبر معظم انقلاب، رسالت ما را دوچندان می سازد
1398/4/25

 

معاون استاندار و فرماندارشهرستان کرج گفت: وحدت و انسجام بین سیاسیون، نشاط سیاسی و رقابت منطقی را در دستور کار داریم و از اجرا تا نظارت در انتخابات باید با مشارکت مردم باشد.

 

خبرنگار جام جم البرز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج،«غفورقاسم پور» به  تبیین راهبردها و سیاست های کلی انتخابات که طی همایش سه روزه ای که در وزارت کشور برگزار شد، پرداخت و اظهارداشت:  این همایش سراسری در قالب کارگروه های تخصصی با موضوع سیاست های اجرایی برگزار شد که در حوزه سیاسی نیز با توجه به سال انتخابات، مباحث جامعی مطرح شد که بخشی از آن به موضوع انتخابات اختصاص داشت.

وی در ادامه بخشی از تأکیدات وزیر محترم کشور و سخنگوی شورای نگهبان را مبنی بر رعایت بی طرفی در انتخابات پیش رو مورد اشاره قرار داد و گفت: ایجاد وحدت و انسجام بین سیاسیون و احزاب، ایجاد نشاط سیاسی در عین رقابت منطقی با طرح نظرات متفاوت و رعایت حق آراء مردمی از اولویت های سال انتخاباتی پیش رو خواهد بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان کرج با تأکید بر لزوم رعایت بی طرفی در امر «اجرا و نظارت» انتخابات گفت: مراحل مختلف انتخابات از اجرا تا نظارت مردمی است و علاوه بر اینکه باید حافظ حق الناس باشیم، در همه دستگاه ها نیز آنچه بیت المال است باید در مسیر بی طرفی انتخابات برای برگزاری هرچه مطلوب تر این رویدادسیاسی بکار گیری شود.

وی اضافه کرد: چارچوب ما در انتخابات قانون است و شرایط داوطلبان نیز بر مدار قانون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

قاسم پور با تأکید بر لزوم ایجاد روحیه تعامل و همکاری جمعی و هماهنگی نهادهای مرتبط ادامه داد: باور ما بر این است که «مردم» در محور کار قرار دارند چرا که این نظام و انقلاب دستاورد مجاهدت های مردمی بوده است؛ لذا با این مسولیت خطیر باید بنحوی عمل کنیم که دربرابر خداوند پاسخگو باشیم.

معاون استاندار در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی نظام مردم سالار دینی است، در این رابطه اصل 6 قانون اساسی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در قانون نیز به صراحت ذکر شده است که اداره امور کشور با اتکا بر آرای عمومی باشد و این مهم بعنوان یک راهبرد در نظام مورد پذیرش قرار گرفته است، انتخابات نیز یکی از اصلی ترین ارکان برای اداره جامعه محسوب می شود که از اوان شکل گیری انقلاب اسلامی چه در دوران هشت سال جنگ تحمیلی تا به امروز بعنوان یک ارزش در نظام اسلامی ما تداوم داشته است.

وی با تأکید بر ضرورت اجرای حُسن قوانین در چارچوب سلامت،مشارکت و امنیت انتخابات افزود: صیانت و پاسداری از آرا مردم بعنوان راهبردی کلیدی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح شده است و این راهبرد ضرورت حفاظت از آرای مردم را دو چندان می سازد.

نماینده عالی دولت در شهرستان کرج همچنین در خصوص روند برخورد با تخلفات انتخاباتی نیز تصریح کرد: برخورد قاطعانه با تخلفات بنحوی که مردم شاهد و ناظر بر این روند باشند در دستور کار قرار دارد و در این رابطه نقش معتمدین را ویژه می بینیم.

فرماندار شهرستان کرج در ادامه، مشارکت سیاسی،نشاط سیاسی، ارتباط با احزاب  و گروه ها و جریان های سیاسی را سبب ساز تعمیق مناسبات سیاسی عنوان کرد و گفت: مردم باید نشاط سیاسی را احساس کنند و این فضا، جامعه را به سمت رشد و تعالی سوق دهد، در عین حال نیازمند آرامش سیاسی هستیم و با حفظ وحدت و انسجام و با استفاده از ظرفیتهای موجود بدنبال مشارکت حداکثری در انتخابات هستیم.

وی افزود: بدور از هر گونه حواشی، سلسله نشست های ویژه ای را با طیف های مختلف سیاسی در جهت تحقق نشاط سیاسی با حضور و مشارکت آحاد مردم در این مانور سیاسی بکار خواهیم بست.
معاون استاندار گفت: مردم در انتخابات حق دارند و اگر نتوانیم رقابت را منطقی و معقول برگزار کنیم نشاط سیاسی محقق نخواهد شد و این نشاط مبتنی بر رقابت قانونی و مطلوب میسر خواهد شد ضمن اینکه تأکید شده است که هر شخصی با هر سابقه ای هم نمی تواند وارد عرصه انتخابات شود چرا که قانون می گوید نه.

قاسم پور در ادامه با تحلیل بازتاب انتخابات سالجاری در عرصه بین الملل نیز خاطرنشان کرد: مشارکت سیاسی مردم در انتخابات، ابزار پیش برنده سیاست خارجی و داخلی خواهد بود، حضور و مشارکت مردم در انتخابات می تواند عظمتی بیافریند که دشمنان همانند گذشته سرخورده شوند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر