اخبار

 آخرین اخبار 

مدیریت بحران البرز نسبت به جمع آوری زباله های صنعتی تاکید کرد

مدیریت بحران البرز نسبت به جمع آوری زباله های صنعتی تاکید کرد
1400/2/25

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از دستگاه های ذیربط این استان خواست نسبت به جمع آوری زباله های صنعتی اقدام کنند.

به گزارش جام جم البرز به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدرضا فلاح نژاد با بیان این مطلب اظهار داشت که طی چند روز اخیر کلیپی تصویری از فرو رفتن تعدادی گوسفند در داخل قیر رها شده در محدوده ماهدشت کرج حوالی فرودگاه پیام در فضای مجازی منتشر شد و پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: عصر امروز نیز جلسه ای فوری با این نمایندگان در دفتر مدیریت بحران استانداری برگزار و مشخص شد که محدوده مورد نظر در اختیار پیمانکار بخش خصوصی بوده که اقدام به بهره برداری از معدن خاک می کند.
فلاح نژاد یادآور شد که در این جلسه مقرر شد که سازمان صمت نسبت به ایمن سازی و نصب علائم هشداری در محدوده های آلوده و پر خطر از سوی بهره بردار معدن  اقدام کند.
وی گفت: همچنین این سازمان موظف شد  نسبت به بررسی دقیق سوابق فعالیت و پیگیری های لازم برای  شناسایی واحد صنعتی متخلف با توجه به محدود بودن واحدهای تولید کننده لجن اسیدی دراستان و سابقه تخلیه مواد آلاینده در سنوات گذشته و اعلام نتیجه به محیط زیست را اقدام کند.
فلاح نژاد بیان داشت: مقرر شد تا امکان بازیافت یا نحوه پاکسازی مشتقات نفتی از طریق مشاورین ذیصلاح محیط زیست و همکاری شرکت پخش فراورده های نفتی با توجه به در اختیار بودن عرصه معدنی و جایگاه نظارتی سازمان صمت بر مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه بر اساس ماده ۱۱ قانون مدیریت پسماند به صورت ویژه پیگیری شود.
وی افزود: همچنین  سازمان جهادکشاورزی استان البرز موظف شد که اطلاع رسانی محدودیت انتقال و چرای دام در محدوده آلوده به مشتقات نفتی به دامداران منطقه صورت گیرد.
وی گفت : اداره  کل محیط زیست نیز نمونه برداری و آنالیزخاک آلوده به جهت تشخیص دقیق نوع ترکیبات مواد آلاینده خاک در دستور کار خود قرار داد.
مدیر کل بحران استانداری البرز خاطرنشان کرد : اداره کل منابع طبیعی این استان نیز موظف شد تاریخ واگذاری، صدور مجوز مشخصات بهره بردار عرصه معدنی و اعلام مستندات آن به دفترفنی و اداره کل محیط زیست را در دستور کار قرار دهد.  
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.