اخبار

 آخرین اخبار 

مدیرکل بنیاد شهید البرز

۶۰ درصد سیاست‌گذاری‌های بنیاد شهید فرهنگی است

۶۰ درصد سیاست‌گذاری‌های بنیاد شهید فرهنگی است
1400/3/30

به گزارش جام جم البرز، سلیمان رستمیان در جلسه شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با حضور سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اظهار کرد: معاونت فرهنگی در بنیاد شهید و امور ایثارگران مأموریت بسیار ارزشمند و مهمی را دارد.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید به عنوان یک نهاد فرهنگی بر اساس پیام امام خمینی (ره) و همچنین اساس‌نامه بنیاد است، تصریح کرد: بر این اساس ۶۰ درصد سیاست‌گذاری‌های بنیاد در حوزه اینکه یک نهادی مورد تفکر راهبردی امام راحل بوده، فرهنگی است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با بیان اینکه بنیاد شهید در طول ۴۰ سال گذشته کارنامه خوبی را داشته، خاطرنشان کرد: اما در گذر زمان به دلیل اینکه در سال‌های اخیر در حوزه فعالیت‌های فرهنگی به ویژه فعالیت‌های اثرگذار در فرهنگ جامعه این نقش کمرنگ شده و بیشتر نگاه بنیاد به مجموعه اجرایی بیشتر نگاه خدماتی و معیشتی بوده است.

بنای تمام فعالیت‌ها و پیوست هر فعالیتی فرهنگی است

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود بنیاد به اصل فعالیت خود بازگردد، گفت: بنای تمام فعالیت‌ها و پیوست هر فعالیتی فرهنگی است و ایثارگران یک مجموعه مبلغ فرهنگ و پیام‌آور ایثار و ازخودگذشتگی بودند و امیدواریم این روحیه تجدید شود.

رستمی با بیان اینکه معمولاً مطالبه گری‌ها به دلیل وضعیت اقتصادی به سمت درخواست خدمات رفته اما اساس کار بنیاد شهید فرهنگی است، اظهار کرد: انتظار می‌رود با تدابیر مسئولان یک حرکت رو به جلو در بحث فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار در جامعه آغاز شود تا به مأموریت اصلی برگردیم.

وی بیان کرد: اقتدار سازمانی بنیاد در گرو اقتدار فرهنگی است، هر دستگاه و سازمانی باید اقتدار فرهنگی داشته باشد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز تصریح کرد: سپاه پاسداران به عنوان یک نیروی نظامی برگشته از جنگ، اکنون به عنوان یک نهاد اثرگذار در فعالیت‌های فرهنگی محسوب می‌شود و اقتدار سازمانی سپاه برگرفته از اقتدار فرهنگی است که بیشتر در بستر ایثار و شهادت ایجاد شده است.

وی بیان کرد: هر چند بنیاد در نقطه پرگار این حرکت وجود دارد اما انتظار می‌رود، شاهد شکوفایی فعالیت‌های فرهنگی این نهاد باشیم.

رستمی متذکر شد: البرز با توجه به جامعه ایثارگری بسیار ارزشمند ظرفیت‌های ایثارگری فراوانی دارد، از طرفی آسیب‌های فراوانی دارد که نیازمند مساعدت مسئولان است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.