اخبار

 آخرین اخبار 

عباس آسمیه، شهید مدافع حرم؛

نمی توانستم نسبت به مظلومیت حرم آل الله و مردم سوریه بی تفاوت باشم

نمی توانستم نسبت به مظلومیت حرم آل الله و مردم سوریه بی تفاوت باشم
1400/5/12

جام جم البرز: «عباس آسمیه» در سال 1368 به دنیا آمد. مثل همه کودکان به تحصیل علم همت گماشت و بعد از اخذ مدرک دیپلم در رشته ی هوا و فضای دانشگاه آزاد قزوین درس خواند. خیلی به هیئت و حضور در مساجد و ذکر اهل بیت(ع) علاقه داشت. او همیشه با وضو و مراقب رفتارش با دیگران به خصوص نامحرمان بود. آسمیه در جوانی به استخدام سپاه پاسداران درآمد. مدتی به عنوان تیرانداز نمونه انتخاب شد. به علوم اسلامی علاقه مند بود. لذا به مطالعه کتاب‌های حوزه روی آورد. در دی ماه سال 1394 داوطلبانه برای حراست از حرم آل الله به سوریه رفت و در روز بیست و یکم دی ماه سال 1394 در سن 26 سالگی در حلب جان به جان آفرین تسلیم کرد. بارگاه اینشهید گرامی در امام زاده محمد(ع) کرج زیارتگاه خانواده، دوستان و هم رزمانش می باشد.
 

فرازی از وصیت‌نامه شهید«این حقیر در ایام اربعین سید سالار شهیدان در مقابل حرم حضرت ارباب(ع) از خداوند خواسته و امام حسین(ع) را به عنوان واسطه قرار دادم تا این جهاد و پیکار نصیبم گشته و روزی این بنده سراپا تقصیر گردد. اگر عزم رفتن به سوریه کردم و از خداوند خواستار این موضوع گشتم به این دلیل بود که نمی‌توانستم نسبت به مظلومیت مردم سوریه، در خطر بودن حرم آل الله که اگر فداکاری آن‌ها نبود چیزی از اسلام باقی نمانده بود و تلاش تکفیری‌ها در جهت مخدوش ساختن چهره ی اسلام در عالم و البته ندای رهبر فرزانه انقلاب که فرمودند سوریه نباید سقوط کند، که اگر در این مقطع زمانی و مکانی در مقابلشان ایستادگی نکنیم، باید در مرزهای خودمان شاهد آغاز درگیری‌ها بودیم به برکت انقلاب اسلامی و خون پاک شهیدان این راه امروز جمهوری اسلامی به حدی از توان نظامی و دفاعی رسیده که نه تنها هیچ قدرتی توان دست درازی به خاک پاک آن را ندارند بلکه آماده ی دفاع و یاری مظلومین عالم نیز هست، همان طور که قرآن کریم می فرماید برای احیای حق و مبارزه با ظلم تک‌تک قیام کنید حتی اگر در این راه تنها بودید چرا که خداوند یار و یاور مظلومین است.
مادرجان، عاشقانه‌ترین لحظاتم را با تو گذرانده‌ام. بعد از خدا تو را بسیار بسیار دوست دارم و از تو می‌خواهم آرامش خودت را حفظ کنی چرا که آرامش تو خانواده را مدیریت خواهدکرد. پس هر زمان به یادم افتادی، یاد حضرت زینب(س) باش و از او صبر بخواه. »

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر