اخبار

 آخرین اخبار 

آشفته بازار قیمت‌ها در سایه بی تدبیری و عدم نظارت

آشفته بازار قیمت‌ها در سایه بی تدبیری و عدم نظارت
1400/6/30

به گزارش جام جم البرز؛ وقتی گذری بر قیمت‌های بازار از چند سال قبل تاکنون داشته باشید، تازه متوجه عمق فاجعه و گرانی‌های بی سروسامان حتی در بازار اقلام اساسی و خوار و بار مردم می‌شوید! حرف مسکن و خودرو و طلا و ارز بماند برای بعد؛ امروز دغدغه برسر کالا‌های مصرفی خانوار است.

کافی است نگاهی تاریخی به قیمت‌ها داشته باشید آن هم نه تاریخی طول و دراز بلکه همین یکی دوسال اخیر؛ وقتی برنج خارجی هر کیسه ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شد و به یکباره به کیسه‌ای ۳۰۰ هزار تومان رسید یا وقتی مرغ آنقدر فراوانی بود که قیمت‌های ۷ تا ۸ هزار تومانی داشت، اما یکباره به کیلویی ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان رسید یا حتی تخم مرغ که هر روز نسبت به قبل گرانتر می‌شود و این گرانی به حدی رسیده که خوراک طنز شبکه‌های مجازی شده است.

اما قصه پر ماجرای گرانی به همین جا ختم نمی‌شود، کافی است سری به بازار بزنید و قیمت‌های افزایش یافته روی دیگر اقلام را هم مشاهده کنید از لبنیات گرفته تا حبوبات و ماکارونی و تن ماهی تا کنسرو و حتی کیک و کلوچه!

به نظر می‌رسد مهار گرانی افسار گسیخته این روز‌ها بیش از شعار، نیاز به عمل دارد. عمل در تولید بیشتر و بهتر و افزیش نظارت‌ها و کوتاه کردن دست دلالان از جیب مردم.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر