اخبار

 آخرین اخبار 

بیعانه، روش جدید کلاهبرداری در فضای مجازی

بیعانه، روش جدید کلاهبرداری در فضای مجازی
1400/8/4

به گزارش جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز البرز، سرهنگ جلیلیان، گفت: با شیوع کرونا خیلی از شهروندان برای خرید مایحتاج خود به فضای مجازی مراجعه و از سایت های مختلف برای خرید استفاده می کنند و همین سبب ورود کلاهبرداران به این فضا شده است.

سرپرست پلیس فتای البرز افزود: یکی از روش های کلاهبرداران دریافت بیعانه به مبالغ ناچیز و عدم تحویل کالا است در این موارد شهروندان یا وقت پیگیری ندارند و یا هزینه های پیگیری را بیشتر می بینند و از مراجعه به مراکز قضایی منصرف می شوند.

سرهنگ جلیلیان گفت: گاهی برخی سایت ها اطلاعات کارت های بانکی کاربران فضای مجازی را کپی می کنند که در این زمینه پرونده های زیادی داریم.

او با بیان این که گاهی کلاهبرداران عکس های جعلی برای کالاها انتخاب می کنند، افزود: شهروندان هنگام خرید دقت لازم داشته باشند و به هر فردی اعتماد نکنند.

سرهنگ جلیلیان با اشاره به این که شهروندان بعد از دیدن کالا مبلغ آن را در محل پرداخت کنند، گفت: شهروندان هزینه کالا را تا حدامکان حضوری بپردازند و تنها به سایت های معتبر برای خرید اینترنتی مراجعه کنند.

او افزود: گاهی برخی خریداران از نرم افزارهای جعلی پرداخت استفاده می کنند که رسید جعلی تولید می کند بنابراین شهروندان حتما حساب بانکی خود را قبل از ارائه کالا چک کنند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر