اخبار

 آخرین اخبار 

شهردارکلان شهر کرج:

مجموعه شهرداری کرج سیستم پذیر نیست،شهروندان تخلفات را اطلاع رسانی کنند

 مجموعه شهرداری کرج سیستم پذیر نیست،شهروندان تخلفات را اطلاع رسانی کنند
1400/9/10

وی با بیان اینکه شهروندان مراقب تخلفات باشند و آن را اطلاع رسانی کنند،افزود:مدیران مجموعه شهرداری باید با نظارت بیشتر این نقیصه را جبران کنند.

سعیدی سیرایی با اشاره به اینکه کلان شهر کرج از گذشته دچار مشکلات عدیده ای است خاطرنشان کرد:گسترش یکباره شهر کرج و مهاجر پذیری آن در کنار پایتخت موجب شده است بسیاری از مشکلات پایتخت ناخواسته به این کلانشهر منتقل شود .

شهردار کلانشهر کرج عدم توسعه زیرساختها ، متناسب با گسترش این کلانشهر را از مهمترین مشکلات برشمرد و گفت :کلانشهر کرج سالها زیر بارسایه مشکلات استان تهران کم خم کرده بود و بعداز استان شدن هم بودجه های مناسب استانی به آن تعلق نگرفته است.

وی با بیان اینکه ظاهرا کرج در زمان مناسبی استان نشد، خاطرنشان کرد: بودجه های چند شهر کوچک و اقماری نظیر نظرآباد و هشتگرد و اشتهارد و فردیس تبدیل به بودجه استانی شده است که اصلا متناسب با نیازهای ساختار کلانشهر کرج  نیست .

سیرایی به عدم مدیریت صحیح و اقدامات نامناسب گذشته در کلانشهر کرج اشاره کرد و تصریح کرد: در حوزه حاکمیتی و انتصاب استانداران آنچه مد نظر مردم درانتصاب استانداران بومی بوده محقق نشده است .

وی با بیان اینکه 13درصد صنعت کشوردر استان البرز فعال است گفت:امروز یکی از مشکلات بسیار بزرگ در استان البرز و کلانشهر کرج بیکاری جوانان است.

سیرایی ساخت و سازهای غیر مجاز را یکی از مشکلات کلانشهر کرج برشمرد و گفت :ما با دو معضل ساخت و سازغیر مجاز یکی در حاشیه شهر و زمینهای کشاورزی و باغها و وهمچنین ساخت و سازهای غیرمجاز در داخل شهرمواجه ایم .

شهردار کلانشهر کرج با بیان اینکه برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز نیاز به تغییر قوانین داریم افزود:تا ساخت و ساز غیر مجاز جرم تلقی نگردد و به عنوان تخلف مطرح شود مقابله با آن بسیار مشکل است.

وی عدم نظارت کامل شهرداری برساخت و سازها،وجود پرداخت و دریافت رشوه ، وعدم تخصص لازم وآگاهی ماموران حوزه نظارت برساخت وساز شهرداری در مراجعه برای بررسی ساخت و ساز را از مشکلات کنترل ساخت و ساز غیرمجاز در کلانشهر کرج عنوان کرد وگفت:اعتقاد داریم در مجموعه شهرداری در ارتباط با کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز تخلف زیاد است.

وی افزود :مبارزه با تخلفات و کاهش آن در دستور کار مدیریت شهرداری قرار دارد و امیدواریم با سیاستهای پیش رو این تخلفات به حداقل برسد.

سیرایی با اشاره به اینکه همه مدیران شهرداری باید خود به عرصه میدانی وارد شوند اظهار داشت:برنامه من در شهرداری اینست که خود مدیران بر مجموعه فعالیتهای حوزه کاری خود نظارت کافی  کنند ودر مبارزه با مفاسد و تخلفات از اطلاع رسانی شهروندان استقبال می کنیم.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.