اخبار

 آخرین اخبار 

برف و یخبندان در البرز

برف و یخبندان در البرز
1400/11/6

آرش بهاروند احمدی در گفتگو با جام جم البرز گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از فعالیت سامانه بارشی و سرد از اواخر وقت چهارشنبه تا صبح جمعه هفته جاری (پیک بارش پنجشنبه عصر و شب) در منطقه البرز مرکزی است.

وی افزود: طی این مدت به ویژه ارتفاعات و جاده های کوهستانی منطقه طالقان و آسارا و جاده کرج - چالوس رخداد رگبار و کولاک ساعتی برف ، سقوط بهمن و ریزش سنگ پیش‌بینی می‌شود.

به گفته بهاروند احمدی کولاک برف و وزش باد نسبتا شدید ، کاهش دما و یخبندان از مخاطرات این سامانه بارشی است، ضمن آنکه اختلال تردد به دلیل کولاک موقت برف، یخبندان و لغزندگی سطح جاده، سقوط بهمن نیز دور از انتظار نخواهد بود.

مدیر کل هواشناسی البرز به مسافران توصیه کرد از تردد درجاده‌های کوهستانی مانند جاده کرج - چالوس و ارتفاعات طالقان به علت احتمال سقوط بهمن و ریزش سنگ خودداری نمایند، همچنین رانندگان وسایل ایمنی مانند زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی حین گذر از ارتفاعات و جاده های کوهستانی به همراه داشته باشند.

مدیر کل هواشناسی تاکید کرد: با توجه به فعالیت سامانه بارشی کوهنوردان از هرگونه صعود به ارتفاعات و قلل البرز مرکزی خودداری نمایند.

بهاروند احمدی تصریح کرد: با توجه به میزان حجم برف انباشته و موج بارشی یاد شده و نوسانات دمایی تا روز سه شنبه هفته آینده سقوط بهمن و ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.