اخبار

 آخرین اخبار 

مهندس طلیعه یاسری،مدیر املاک نیکوکار:

دقت در سندهای ملکی و بررسی آن شاخصه ممتاز مجموعه ماست

دقت در سندهای ملکی و بررسی آن شاخصه ممتاز مجموعه ماست
1401/4/9

ما برای سکونت و ادامه زندگی و کار در شهرنیازمند سرپناهیم. پیدا کردن مسکن متناسب با شرایط مالی و اجتماعی هر خانواده نیازمند معرفی ملک مشاوره دقیق و بستن قرار دادهای قانونی است.املاک نیکوکار واقع در گلشهر کرج یکی از معدود مجموعه هایی است که به دلیل تخصص مدیریت آن در رشته مهندسی معماری اطلاعات قوی تری نسبت به بافت اجتماعی شهری و ساخت املاک دارد. در همین رابطه روزنامه جام جم البرز با مهندس طلیعه یاسری،مدیر املاک نیکوکار گفتگویی انجام داده است:

در خصوص سوابق تحصیلی و تخصصی خود توضیح دهید.

تحصیلات دانشگاهی من در رشته مهندس معماری با گرایش شهرسازی است.  در این شغل دو گروه کارآمدترمی توانند به مردم خدمت رسانی کنند:یکی گرایشهای مهندسی ساختمان و دیگری دانش آموختگان رشته حقوق، چون فعالیت در عرصه املاک دو شاخصه کلی دارد : زمین و ساختمان و دیگری فرایند حقوقی انجام معامله . بر حسب رشته تحصیلی نسبت این دو گروه  به  کمیت و کیفیت ساختمانها و قوانین مربوط به املاک آگاهترند.

از شاخصه های ممتاز املاک نیکوکار به چه مواردی اشاره می کنید؟

 ما بعنوان مشاور معتمد سعی داریم که به خریداران و فروشندگان یا موجران و مستاجران با ارائه اطلاعات کافی و معتبر در تصمیم گیری آگاهانه معاملات املاک و مدیریت سرمایه شان مشاوره و یاری لازم را ارائه دهیم .در منطقه ما، اکثر خانه ها قولنامه ای است و سند ملکی رسمی ندارند  لذا برای احراز مالکیت فروشنده قابلیت استعلام قانونی را ندارند و ممکن است که یک ملک به چند نفر فروخته شود.لذا دفترما در فروش املاک قولنامهای کلیه سعی و اهتمام خود را در بررسی عقبه معاملات این دسته از املاک تا رسیدن به سند اولیه و احراز مالکیت واقعی فروشنده قرار داده است تا در وهله اول ضرر و زیانی به همشهریان وارد نشود و به تبع آن با شکل گیری شکایت حقوقی پرونده ای دیگر در دادگستری گشوده نشود . ضمنا بحثی که اخیرا همکاران ما مطرح می کنند که کمیسیون دفاتر کم است به نظر اینجانب این کمیسیون کم نیست و با افزایش آن نباید فشار مالی مضاعف به مردم وارد آورد بلکه خود اتحادیه صنف ما با اجتناب از صدور بیش از حد پروانه کسب و جلوگیری از فعالیت املاک های بدون جواز و رعایت  فاصله دو واحد صنفی مشابه دفاتر املاک را از رکود و ضرر مالی نجات دهند.

راه های ارتباطی با مجموعه خود را ذکر کنید.

آدزس:چهل و پنج متری گلشهر-بلوار پونه شرقی- نبش گلستان سوم- املاک نیکوکار

شماره تماس: ۳۴۶۴۸۰۰۸

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر