اخبار

 آخرین اخبار 

استمرار ‌خشکسالی در استان البرز

استمرار ‌خشکسالی در استان البرز
1401/4/11

به گزارش جام جم البرز، مجتبی عبداللهی در شورای حفاظت از منابع آب استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه باید الگوی درستی از مصرف آب برای مردم ترسیم شود، اظهار داشت: کاهش بارش‌ها در سال آبی گذشته و استمرار روند خشکسالی در سالیان اخیر موجب شده که منابع آب در کشور آسیب پذیر و محدود شود.

وی ادامه داد: بر این اساس با پیش‌بینی‌های صورت گرفته درصددیم که تامین آب شرب مردم استان با وقفه و خللی مواجه نشود ولی در این راستا به جد نیازمند همراهی مردم هستیم.

عبداللهی گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب در حوزه های مختلف مصارف خانگی، کشاورزی و صنعتی مورد انتظار است و متولیان امر باید برای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی اقدام کنند.

 

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد رینگ شبکه آبرسانی استان، افزود: ضرورت دارد که افق بلند مدت سیاست آبی استان ترسیم شود تا با استناد به آن زیرساخت های لازم پیش بینی شود.

استاندار البرز گفت: هر محله در استان نیاز به تصفیه خانه دارد، از سوی دیگر باید ایجاد چاه‌های جذبی، حوضچه های آرامش و بسترهای بازچرخانی آب و تصفیه پساب در نقاط مختلف استان در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از نیاز آب استان از محل منابع زیرزمینی تامین می‌شود، باید بهره برداری های غیرمجاز از چاه‌ها متوقف شود و چاه‌های فاقد پروانه پلمب شوند.

عبداللهی گفت: تغییر الگوی مصرف آب در کشاورزی و توسعه کشت گلخانه ای بجای کشاورزی سنتی نیز ضرورت دارد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر