اخبار

 آخرین اخبار 

آغاز بکار مجمع خیرین حوزه آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد

آغاز بکار مجمع خیرین حوزه آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد
1401/7/12

به گزارش خبرنگار جام جم البرز، در این مجمع سردار سید جعفر حسینی مشاور استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز با اشاره به اهمیت رسیدگی و درمان معتادان متجاهر در استان البرز تصریح کرد: به همت شهرداری کرج و مجمع خیرین حوزه آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد مرکز ماده 16 کلاک با ظرفیت پذیرش 500 تا 700 معتاد متجاهر در هفته آتی به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه اولین مرکز ماده 16 معتادان متجاهر زن با ظرفیت 120 نفر در اسفند ماه سال گذشته در منطقه قزلحصار به بهره برداری رسید خاطرنشان کرد:در شهریور ماه گذشته در منطقه چهار باغ کرج مرکز ماده 16با ظرفیت 300نفر افتتاح و هم اکنون 150 نفر در حال باز توانی و درمان می باشند.

سردار حسینی افزود: مدیریت بهداشتی این مراکز تحت پوشش پزشکان متخصص و دوره دیده در حوزه اعتیاد قرار دارد.

در این جلسه آقایان محمدرضا انوشه و حسن حسینقلی به عنوان نمایندگان خیرین آمادگی خیرین را برای کمک به بهبود معتادان و ایجاد مراکز سرمایه گذاری به عنوان پشتیبان ایجاد اشتغال برای کمک به معتادان اعلام کردند.

لازم به یادآوری است پس از 43 از شهریور سال 1400 با همت مسئولین و و خیرین استان البرز اولین مرکز بازپروری ودرمان معتادان متجاهر در استان با ظرفیت 450 نفر ایجاد و در سال گذشته در 4 مرحله نسبت به جمع آوری معتادان متجاهر در سطح استان توسط پلیس/ دستگاه قضایی و دانشگاه علوم پزشکی و اداره بهزیستی با محوریت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اقدام شد.

مجمع خیرین حوزه آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد زیر نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری فعالیت خواهد کرد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر