اخبار

 آخرین اخبار 

حسن جنانی، مدیریت مجموعه تولید و پرورش اسب جنانی:

افتخارمان تولید و پرورش اسب اصیل ایرانی است

افتخارمان تولید و پرورش اسب اصیل ایرانی است
1401/7/12

استان البرز از نظر موقعیت جغرافیایی و پتانسیل هایی که به لحاظ دسترسی و نزدیکی به پایتخت، شرایط آب و هوایی مساعد، نیروی کار با تجربه و تعداد زیاد باشگاه های سوارکاری که حدودا بالغ بر ۸۰ مجموعه فعال چه در زمینه تولید و یا پرش فعالیت دارند می تواند میزبان علاقه مندان به این رشته ورزشی باشد. حسن جنانی، مدیریت توانمند و متخصص مجموعه پرورش و تولید اسب جنانی متولد 1354 حدود ۲۰ سال است که در حوزه پرورش اسب و اسب داری فعالیت دارد. تولیدات این مجموعه حرفه ای، همواره در مسابقات اسب دوانی، برتر بوده است. در همین زمینه روزنامه جام جم البرز با حسن جنانی، مدیر مبرز و زبده مجموعه پرورش و تولید اسب جنانی گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید:

در خصوص سوابق تخصصی خود در زمینه تولید و پرورش اسب و امتیازات برتر مجموعه تحت مدیریتتان، مختصری توضیح فرمایید.

مدت بیست سال است که در این رشته فعالیت دارم و حدود ده سال است که به صورت تخصصی فعالیت می کنم. اما در همین موقعیت و مکان بیان می کنم که زمان زیادی نیست که فعالیت خود را آغاز کرده و به نوعی هر روز که می گذرد تجربه ای تازه کسب می کنم که باعث نزدیکی به هدفم می گردد. من یک اسب نر سیلمی را از کشور بلژیک وارد کردم، این اسب قادر است خصوصیات خود را به فرزندش منتقل کند. از این طریق توانستم تولیداتی داشته باشم که در حال حاضر نیز این تولیدات حرفی برای گفتن دارند. چه در زمینه تولید و یا جشنواره ها. تمایل دارم این کار ادامه دار باشد. وقتی اسبی به دنیا می آید دوست دارم در مسابقات پیشرفت کند. فرزندان من علاقه بسیاری به اسب دارند و فعالیت ما به صورت خانوادگی ادامه دارد. افتخارمان تولید و پرورش اسب اصیل ایرانی است.

علاقه جنابعالی به اسب و پرورش آن به چه زمانی بر می گردد؟

عشق وعلاقه من، ریشه در کودکی ام دارد. تمام نقاشی ها و بازی هایم به نوعی به اسب ختم می شد و بزرگترین آرزویم این بود که صاحب یک اسب شوم. بعد از گذشت سالها زمان آن فرا رسید و به آرزوی کودکی خود رسیدم. هر روز که می گذشت عشق وعلاقه ام بیشتر می شد تا جایی که اسب ها مثل اعضای خانواده ام بودند وهیچ وقت نتوانستم خود را بدون اسب تصور کنم. این موضوع یکی از دلایلم برای نگهداری این مخلوق زیبای پروردگار است. دلیل بعدی که تاثیر به سزایی در زندگی ام داشت از برکات اسب ها بود .تا جایی که برای من اثبات شده بود و به این باور رسیده بودم که هزینه ها و خوراک اسب ها به خودی خود مهیا می شود.  فعالیتم با تعداد انگشت شماری اسب شروع شد و در حال حاضر با افزایش تعداد آنها به یک اصطبل خصوصی تبدیل شده است. خدا را شاکرم که وجود اسب باعث شد دوستان خوب و عزیزی را در اکثر نقاط  کشور پیدا کنم. همیشه معتقد بوده ام که تعداد اسب های کم اما با کیفیت بسیار بهتر از تعدادی اسب زیاد اما بدون کیفیت است.

استان البرز در حال حاضر هیچ مکانی جهت برگزاری مسابقات اسبدوانی ندارد. لذا از مسئولان ذیربط تقاضا دارم بستری را برای میزبانی و مسابقات اسب و اسبدوانی فراهم و یا یک قطعه زمین در اختیار هیئت استان البرز قرار دهد تا بتوانیم در کنار یکدیگر این فضا را مهیا نماییم.

راه های ارتباطی با مجموعه تولید و پرورش اسب جنانی را ذکر کنید.

کردان- خیابان دهکده- پرورش اسب جنانی

شماره تماس:

09122096213

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر