اخبار

 آخرین اخبار 

فاطمه صدق آمیز، وکیل پایه یک دادگستری :

مردم، موضوعات حقوقی خود را از طریق موسسات مجاز و قانونی پیگیری کنند

مردم، موضوعات حقوقی خود را از طریق موسسات مجاز و قانونی پیگیری کنند
1401/7/12

چرا آگاهی مردم نسبت به شناخت موسسات مجاز و غیرمجاز ضروری است؟

حدود دوازده سال است که وکیل پایه یک دادگستری هستم و در این زمینه، فعالیت وکالتی و صنفی انجام می دهم. مطلبی که بسیار حائز اهمیت است و مردم نسبت به آن باید آگاه شوند درخصوص موسسات حقوقی مجاز و غیرمجاز است.

وکلا می توانند با توجه به شرایط آیین نامه کانون وکلای دادگستری، نسبت به ثبت موسسه حقوقی اقدام نموده و به فعالیت وکالتی مشغول باشند.

درحال حاضر موسسات حقوقی که در جامعه درحال فعالیت هستند،موسساتی هستند که مجوز آن ها اعتبار نداشته و با این وجود متاسفانه کماکان درحال فعالیت هستند و مشغول به تظاهر به امر وکالت می باشند که رسیدگی به تخافات این افراد متظاهر و وکیل نما توسط کانون در کمیسیون ماده 55 انجام می گردد.

درخصوص شغل وکالت و چگونگی اخذ پروانه آن توضیح دهید؟

وکیل دادگستری به کسی گفته می شود که پس از پذیرش از طریق آزمون اخذ پروانه کارآموزی وکالت یا به یکی از طریق مندرج در قانون و جز در موارد معافیت پس از طی دوران کارآموزی و قبولی در اختبار، به درجه وکیل پایه یک دادگستری نایل می گردد و از یکی از کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور پروانه وکالت دریافت می نماید.

چگونه می توانیم نسبت به اعتبار این موسسات آگاه شویم؟

با مراجعه به روزنامه ی رسمی، اعضای آن مشخص و پس از آن از سایت صندوق حمایت وکلا و کانون وکلا می توان از اعتبار و مجاز بودن آن ها اطمینان حاصل نمود. افرادی که تنها با لیسانس حقوق موسسات حقوقی را دایر نموده اند و درحال تظاهر به امر وکالت می باشند و به مردم مشاوره ارائه می نمایند به لحاظ این که فاقد مهارت و تخصص کافی در امر وکالت هستند وکیل قانونی محسوب نمی شوند و طبیعتا آسیب های جبران ناپذیری را به مردم و جامعه وارد می نمایند.

شایان ذکر است وکیل با دفتر وکالت حقیقی خود هم می تواند مشغول به کار وکالت باشد و مردم جهت اختیار وکیل نیازی به مراجعه به موسسات حقوقی ندارند و درصورت مراجعه نیز حتما درنظر داشته باشند که موسسات مجاز و قانونی را انتخاب و موضوعات حقوقی خود را پیگیری نمایند.

راه های ارتباطی با مجموعه خود را بیان نمایید.

کرج- چهارراه نبوت- بلوار ملاصدرا- جنب دادگاه حقوقی 3- ساختمان صدرا- طبقه 2- واحد 5

شماره های تماس: 09123629155

ایمیل:

@Fatemeh sedghamiz@yahoo.com

اینستاگرام:

@fatemehsedghamizlawyer

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر