اخبار

 آخرین اخبار 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در هفته پرستار گفت :

برای رسیدن به شاخص كشوری ، البرز نیازمند جذب یك هزار پرستار است

برای رسیدن به شاخص كشوری ، البرز نیازمند جذب یك هزار پرستار است
1401/9/7

به گزارش جام جم البرز، دکتر شهرام صیادی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته بزرگداشت مقام پرستار از مجاهدت و ایثاگری جامعه پرستاری به ویژه در روزهای سخت مبارزه با کرونا قدردانی کرد.

وی افزود: بیش از 2700 کادر پرستار در بخش دولتی و 947 پرستار در بخش خصوصی و 474 پرستار در بخش تامین اجتماعی در البرز مشغول فعالیت هستند.

دکتر صیادی تصریح کرد: تعداد کل کادر پرستاری موجود در تمامی مراکز تحت پوشش 4219 است و شاخص کادر پرستاری استان 1/3 می باشد و با توجه به استاندارد کشوری که 1/8 است، استان البرز نیازمند جذب 1038 نفر از کادر پرستاری است.

رئیس دانشگاه با اشاره به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که یکی از مطالبات بر حق جامعه پرستاری بود خاطر نشان کرد: پرداخت علی الحساب قانون تعرفه گذاری برای 3 ماهه اول 1401 انجام شد قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال 1386 تصویب شد و پس از آن تا سال 1399 اقدامی جهت اجرایی شدن آن صورت نگرفت و در سال 1399 و 1400 پیرو بیانات مقام معظم رهبری بر اجرایی شدن این قانون تاکید کردند و پس از 16 سال از تصویب این قانون اقدامات اولیه پیگیری و در نهایت در آذر 1401 (هفته گذشته) به صورت علی الحساب و بر اساس ضرایبی از کارانه سه ماهه آخر سال 1400 پرسنل، اولین پرداختی تعرفه گذاری خدمات پرستاری برای تمامی کادر پرستاری کشور پرداخت شد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.