رییس دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد؛

راه اندازی مجموعه آزمایشگاه های تحقیقاتی و پژوهشی در استان

آزمایشگاه مرجع خدمات صنعتی، کشاورزی ، غذایی و بهداشتی استان البرز روز سه شنبه در آیینی با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور در کرج آغاز به کار کرد.
آزمایشگاه مرجع خدمات صنعتی، کشاورزی ، غذایی و بهداشتی استان البرز روز سه شنبه در آیینی با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور در کرج آغاز به کار کرد.
کد خبر: ۱۴۹۳

به گزارش جام جم البرز: "محمد مهدی طهرانچی "صبح سه شنبه در حاشیه آیین افتتاح شبکه آزمایشگاهی مجتمع آموزشی سما با بیان اینکه بنا داریم به صورت حرفه‌ای آزمایشگاه داری کنیم، بیان کرد: در هر استان یک مجموعه آزمایشگاهی تحقیقاتی و خدماتی پژوهشی در حال راه اندازی است.

وی با بیان اینکه امروز شاهدیم که این اتفاق در استان البرز رقم خورد و مجموعه آزمایشگاهی افتتاح شد که امید است منافع آن به مردم و منطقه برسد، عنوان کرد: آزمایشگاه‌های استانداردی که بتوانند خدمات استاندارد ارائه دهند، سرمایه دانشگاه را به صورت فعال و در خدمت صنعت و مردم در می‌آورند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: با توجه به قرارگیری فرودگاه بین المللی پیام در البرز این استان می‌تواند یکسری آزمایشگاه‌های صادرات را نیز پشتیبانی کند. آزمایشگاه‌های این حوزه باید استاندارد‌های اروپایی و مورد نیاز برای صادرات را نیز اخذ کنند که مقدمه آن تشکیل این مرکز آزمایشگاهی بود.

طهرانچی مجموعه آزمایشگاهی که امروز افتتاح شد در حوزه‌های غذا، بیوتکنولوژی، امور متناسب با کشاورزی و وزارت بهداشت و نیز علوم پزشکی فعالیت می‌کند، مطرح کرد: با توجه به اینکه نوآوری لزوماً نو بودن نیست بلکه اتصال دادن مجموعه‌ها به یکدیگر برای ارائه خدمات است، شیرازه و شاکله این مجموعه برای من جذاب بود.

newsQrCode
ارسال نظرات