سلامت - عمومی - جام جم البرز

عمومی

ثبت اطلاعات ۳۲۰ هزار سالمند البرزی در سامانه سیب

مدیر گروه جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: حدود ۳۲۰ هزار سالمند استان در سامانه سیب ثبت اطلاعات شده‌اند.

پنج هزار مورد حیوان گزیدگی امسال در البرز ثبت شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد: پنج هزار مورد حیوان گزیدگی طی سه ماهه نخست امسال در مناطق مختلف این استان ثبت شده است.

آنچه باید از سرطان پوست و ضدآفتاب‌ها بدانید

معاون اجرایی اداره کل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت :استفاده از فرآورده‌های ضد آفتاب بر اساس شواهد علمی، باعث به حداقل رساندن آسیب‌های کوتاه مدت و بلندمدت پوست در اثر اشعه‌های نور خورشید می‌شود.

توجه به توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از بیماری تب دانگی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز درباره ضرورت رعایت توصیه بهداشتی در مقابل پشه آئدس هشدار داد.

هندوانه ؛ میوه تابستانی محبوب

هندوانه یکی از میوه‌های تابستانی و محبوب است که به عنوان یک منبع غنی از آب و مواد مغذی شناخته می‌شود. این میوه با طعم شیرین و آبدار خود، در فصل گرما مورد استقبال بسیاری از افراد قرار می‌گیرد.

ارایه بیش از ۲۵۰۰ خدمت بهداشتی درمانی در مناطق کم برخودار در رویداد بزرگ امید آفرینی البرز

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز رویداد بزرگ امید آفرینی از ۲۸ خرداد ماه آغاز شده و تا هفتم تیرماه ادامه خواهد داشت.

افراد بالای ۴۰ سال برای غربالگری دیابت اقدام کنند

رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: دیابت علت پنجم مرگ در جمعیت استان و شایعترین آن، دیابت نوع ۲ است که در بزرگسالان دیده می‌شود.

افزایش ۶۰ درصدی داروخانه های مناطق کم برخوردار البرز در دولت سیزدهم

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد: شمار داروخانه های مناطق کم برخوردار این استان با نگاه ویژه دولت سیزدهم ۶۰ درصد افزایش یافت
برای اولین بار در کشور؛

نخستین همایش ملی تحقیقات میان رشته‌ای در دندانپزشکی در البرز برگزار شد

نخستین همایش ملی تحقیقات میان رشته‌ای در دندانپزشکی طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه، ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه در پردیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با حضور اساتید و دانشجویان رشته‌های مختلف برای اولین بار در کشور برگزار می‌شود.

موردی از ابتلا به تب دنگ در البرز مشاهده نشده است

رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: تاکنون موردی از ابتلا به تب دنگ در استان البرز شناسایی نشده است.