آماده باش استان البرز با اعلام هشدار هواشناسی سطح نارنجی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از آماده باش کلیه دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از آماده باش کلیه دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد.
کد خبر: ۱۵۸۲

به گزارش جام جم البرز،مهدی مهرور بر ضرورت هماهنگی کامل دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان، نیروی انتظامی و نیرو‌های مردمی در جهت مقابله با هرگونه حوادث احتمالی تاکید کرد.
مدیرکل مدیریت بحران گفت: بمنظور حفظ آمادگی و استفاده از تمام ظرفیت‌های ممکن، فراهم نمودن تجهیزات و پاسخگویی سریع به حوادث، کنترل، پایش و اقدامات پیشگیرانه از جمله مواردی است که باید رعایت شود.
وی در ادامه افزود: بمنظور مقابله با جاری شدن سیل در رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش سنگ، رانش کوه، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی ویاهرگونه حادثه احتمالی، بر آماده باش مراکز درمانی و پایگاه‌های امدادی، شرکت‌های خدماتی آب و فاضلاب شهری روستایی، برق، گاز، تلفن همراه، ثابت و آب منطقه‌ای تاکید کرد.
مدیرکل مدیریت بحران گفت: شهروندان از تردد در محل‌های پرخطر، اسکان، چادر زدن و توقف درحریم رودخانه ها، مکان‌های مرتفع و تپه ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس‌های فلزی و پهنه‌های آبی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.
وی بر داشتن تجهیزات لازم و ضروری سفر از جمله لوازم گرمایشی، البسه، پتو، کمک‌های اولیه، برف پاک کن، بهمراه داشتن وسایل ارتباطی تاکید کرد.
گفتنی است تمهیدات لازم توسط جهاد کشاورزی استان و شهرستان‌ها جهت کشاورزان، برای حفظ محصولات کشاورزی، کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداریها، دامداری‌ها و همچنین خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوه‌ها و برای جلوگیری از خسارت‌های ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی بعمل آید.

newsQrCode
ارسال نظرات