بمناسبت سالروز تأسیس سازمان نوسازی مدارس کشور؛

پیام تبریک مدیر کل نوسازی مدارس استان البرز به مناسبت سالروز تاسیس سازمان نوسازی مدارس

حمیدمسعودی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز به مناسبت سالروز تاسیس سازمان نوسازی مدارس پیام تبریکی صادر کرد.
حمیدمسعودی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز به مناسبت سالروز تاسیس سازمان نوسازی مدارس پیام تبریکی صادر کرد.
کد خبر: ۱۸۱۵

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان البرز در پیام صادره از سوی مدیرکل آمده است:

به نام خدا، یگانه معمار هستی

بیست و هشتم اردیبهشت ماه، سالگرد تأسیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور است. سازمانی که امسال ۴۹ ساله می‌شود. سازمانی که در آن مشغول به کاریم و همه ما، دست در دست هم تلاش می‌کنیم تا بتوانیم برای دانش اندوزیِ فرزندان میهن مان، که نقشی اساسی در ساختن فرداهایِ روشنِ این سرزمین دارند، فضائی شاد، مستحکم و ایمن و متناسب، فراهم کنیم.

نوسازی مدارس «خانه‌ی دوم» ماست.

آن روز که پای به این مجموعه گذاشتیم، شاید تنها نامی از آن شنیده بودیم. شاید، فقط می‌دانستیم که قرار است مدرسه بسازیم و شاید مثل بسیاری از آنان که از بیرون به ما می‌نگرند، حتّی همین اندک را هم نمی‌دانستیم که: عشق آسان نمود اوّل، ولی افتاد مشکل ها!

چه اندیشه هائی را با هم به عرصه عمل در آوردیم.

چه پروژه‌های بزرگ و کوچکی را با هم ساختیم.

و چه سرودهائی در دل داشتیم، آنگاه که در این مسیر سبز، با هم گام بر می‌داشتیم. در تمام این مسیر، فضای دوستانه‌ای که بر این خانه‌ی دوم حاکم بود، انگیزه مان را برای خدمت، مضاعف می‌کرد.

در تمام این سالها، به این می‌بالیدیم که شغل مان، شغلی مقدّس است و در مجموعه‌ای خدمت می‌کنیم که هرچند دستمزد مادّی مان اندک است، اما اجر معنوی عملکردمان، بعد از رضای خدا، لبخند کودکانی معصوم، امّا محروم و شادمانیِ پیرمردان و پیرزنانی پشت خمیده، امّا سربلند است.

هر جا مدرسه‌ای ساختیم، به برکت نفس‌های این مردم، نیرو و انگیزه مضاعفی گرفتیم؛ هر جا آجری بر آجر گذاشتیم، سیل خروشان محبت این مردم، ما را در خود غرق کرد؛ هر جا کلاسی را گرم کردیم، در گرمای آرامش روح نجیب این مردم، آرام شدیم.

مگر می‌توان خنده‌های از ته دل دختران دبستانی روستا‌های دور جارو را بعد از گرم شدن کلاس شان فراموش کرد؟!

مگر می‌توان فراموش کرد بچه‌های استثنائی و کم توانی که برای اولین بار مدرسه‌ای که به صورت ویژه برای آنان ساخته شده است را می‌بینند؟!

مگر می‌توانیم فراموش کنیم، که چقدر به این مردم، به این سرزمین، به ایران بزرگ بدهکاریم؟!

ما فرزندان غیرت‌مند همین مرز و بومیم که با دست‌های خالی هم از تلاش دست نمی‌کشیم.

افتخار ما، مدال ما، آرمان ما.

همان لبخند خجالت زده‌ی کودکان معصومِ دور دست‌ترین روستا‌های این سرزمین است، وقتی که به آغوش مدرسه جدیدشان رهسپار می‌شوند.

در کوره راه ها، در دشت ها، در بیابان ها، در هر گوشه این سرزمین عزیز، نشانی از دست‌های ماست.

ما کلاس می‌سازیم تا کودکان ایران، در آن الفبای زیستن را بیاموزند

ما مدرسه می‌سازیم

ما «با افتخار» مدرسه می‌سازیم

اینجانب با گرامیداشت این روز خطیر، سالروز تاسیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور را به کلیه همکاران خدوم و تلاشگر در سازمان نوسازی کشور، اداره کل استان البرز، خیرین مدرسه ساز و جامعه فرهنگی تبریک و تهنیت عرض نموده و آرزومندم به حول و قوه الهی این مسیر خدمت در سایه توجهات حضرت، ولی عصر (عج) همچنان پرشور و پر ثمر ادامه داشته باشد.

از خداوند متعال، توفیق روز افزون توام با شادکامی و سربلندی را مسئلت دارم.

حمید مسعودی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز 

newsQrCode
ارسال نظرات