برگزاری اولین اردوی راهیان پیشرفت وزارت صمت در سال ۱۴۰۳ در استان البرز

مسئول روابط عمومی اداره کل صمت استان البرز از برگزاری اولین اردوی راهیان پیشرفت وزارت صمت در سال ۱۴۰۳ باحضور دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در یکی از واحد‌های بزرگ صنعتی استان البرز خبر داد.
مسئول روابط عمومی اداره کل صمت استان البرز از برگزاری اولین اردوی راهیان پیشرفت وزارت صمت در سال ۱۴۰۳ باحضور دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در یکی از واحد‌های بزرگ صنعتی استان البرز خبر داد.
کد خبر: ۲۰۴۶

به گزارش جام جم البرز،احد آقایی گفت: همزمان با فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت جهاد تبیین و پیشنهاد و تاکید رئیس جمهور فقید شهید آیت الله رئیسی طرح راهیان پیشرفت به عنوان گامی اثر بخش در زمینه معرفی دستاورد‌های انقلاب اسلامی ایران بە نسل جوان، وزارت صمت به عنوان دستگاه اجرایی پیشرو در اجرای "طرح راهیان پیشرفت" میزبان اقشار مختلف جامعه در مراکز مهم صنعتی و دانش بنیان کشور بوده و تلاش شده دستاورد‌های علمی و صنعتی کشور برای اقشار مختلف جامعە روایت و تبیین شود.

وی افزود: با توجه به تاکیدات ویژه دکتر انصاری، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز در خصوص برنامه ریزی جامع برای معرفی دستاورد‌های صنعتی استان به آحاد مردم، روابط عمومی این اداره کل طی سال گذشته ۱۴ مورد برنامه بازدید از مراکز مهم صنعتی با حضور گروه‌های مختلف اجتماعی را اجرایی نموده و امسال نیز در در اولین اردو میزبان دانشجویان نخبه دانشگاه علم و صنعت تهران در یکی از بزرگترین واحد‌های صنایع غذایی استان و کشور بوده است.

مسئول روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده جهت افتتاح ۳۱۳ طرح توسعه و ایجادی جدید در استان البرز طی سال ۱۴۰۳، گفت: طبق جدول زمانی تعیین شده و در همکاری با وزارت صمت و سایر دستگاه‌های مسئول روز‌های چهارشنبه هر هفته اردوی راهیان پیشرفت در استان البرز اجرایی خواهد شد تا گوشه‌ای از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های صنعتی و دانش بنیان استان به اقشار مختلف جامعه معرفی شوند.
هفته
آقایی با اشاره به استقرار ۳ هزار و ۷۲۵ واحد صنعتی فعال در استان، تصریح کرد: بیش از ۲۵۰ واحد صنعتی استان در زمره نشان‌های برتر صنعتی ملی و بین المللی هستند و در تامین انواع کالا و تجهیزات صنعتی مورد نیاز کشور از اهمیت بسزایی برخوردارند.

شایان ذکر است؛ امروز چهارشنبه مورخ ۹ خرداد ماه ۱۴۰۳ صمت البرز میزبان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری گروه مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت بود.

در این بازدید که با همکاری کارخانه تک ماکارون انجام شد، این گروه از دانشجویان با تکنولوژی‌های بروز صنعت استان و همچنین نحوه تولید فرآورده‌های غلات که از جمله مهمترین آن‌ها ماکارونی می‌باشد با هدف تهیه غذای سالم و ارگانیک از نزدیک آشنا شدند.

شرکت تولیدی تک ‏ماکارون با تکیه بر سه دهه تجربه و بهره ‏گیری از فناوری روز دنیا و نیروی انسانی متخصص و با درنظر گرفتن اصول و قوانین حاکم بر صنعت غذا، در زمینه تولید انواع پاستا و ماکارونی فعالیت می‏نماید. شرکت تولیدی تک ماکارون با راه اندازی همزمان ۲ خط تولید انواع محصولات کوتاه و بلند و فراهم آوری شرایط مطلوبی همچون سالن‌های بزرگ منطبق با استاندارد‌های جهانی، امکانات و تاسیسات حرارتی و برودتی، سیستم‌های پیشرفته تصفیه آب و فاضلاب و سیستم کامپوتری و مدرن نگهداری و فرآوری و اختلاط مواد اولیه، توانست محصولات متنوع خود را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. این شرکت مجهز به مدرن‌ترین ماشین آلات از شرکت‌های برتر اروپایی است که می‌تواند با استفاده از سیستم‌های جدید در هر روز حدود ۱۲۵۰ تن آرد و ۷۰۰ تن انواع پاستا و اسپاگتی را بوسیله ۸ خط تولید محصولات بلند و کوتاه (فرمی) با بهترین کیفیت تولید نماید. سطح بالای اتوماسیون این خطوط از طریق ادغام تمامی اندازه گیری‌های واحد کنترل منطقی بوسیله برنامه بدون دخالت نیروی انسانی اعمال میگردد که در نوع خود مجهز به آخرین فن آوری روز دنیا می‌باشد.

شرکت تک ماکارون علاوه بر تامین نیاز‌های داخلی و ارسال محصولات متنوع پاستا و ماکارونی، آرد بسته بندی شده و انواع پودرکیک در طعم‌های مختلف به استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور پهناور ایران، در عرصه جهانی نیز نامی شناخته شده به شمار می‌رود. این شرکت با کیفیت مطلوب محصولات مختلف پاستا و ماکارونی، بسته بندی زیبا و طراحی‌های جذاب به کار گرفته شده، صادرات خود را به بیش از ۴۳ کشور مختلف به گروه مصرف کنندگان ماکارونی اضافه نموده است.

newsQrCode
ارسال نظرات