ماه رمضان بهار معنویت و اوج بندگی مسلمانان است

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: رمضان ماه رحمت، بخشش، بهشتی شدن و به اوج بندگی رسیدن است.
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: رمضان ماه رحمت، بخشش، بهشتی شدن و به اوج بندگی رسیدن است.
کد خبر: ۱۰۰۵

به گزارش جام جم البرز: "آیت الله حسینی همدانی" در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک تقارن بهار طبیعت و بهار معنویت و ایمان گفت: پیام تقارن تحول طبیعت با بهار قرآن این است که باید با بهره مندی از قرآن کریم سال جدید را با روحی تازه، نیتی پاک و اعمال شایسته‌تر شروع کنیم.
وی با اشاره به فضیلت‌های ماه مبارک رمضان و آثار معنوی روزه داری، گفت: ماه مبارک رمضان یکی از ماه‌های خاص است که پروردگار در آن ماه بندگان خویش را مورد عنایات خاصه قرار می‌دهد و رمضان ماه رحمت، بخشش، بهشتی شدن و به اوج بندگی رسیدن است.
نماینده، ولی فقیه در استان با اشاره به تاکیدات مکرر دین مبین اسلام و بزرگان این دین الهی بر احسان و نیکوکاری از مردم خواست کمک به همدیگر را فراموش نکنند.
آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه خدمت کردن بدون منت و بدون چشم داشت مالی باعث دلگرمی و صمیمت بین مردم می‌شود افزود: کسی که به دیگران نیکی می‌کند از خوشبخترین مردم هستند و بیشترین مقبولیت را در میان مردم دارند.
وی به نقش فعال زنان درجامعه و حفظ شان و جایگاه بانوان اشاره کرد و گفت: حجاب حافظ وقار، عصمت، زیبایی و کرامت زنان و مردان است که براساس امر الهی انسانی باید رعایت شود.
آیت الله حسینی همدانی بر اجرایی شدن قانون حجاب وامر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: شروع کار باید از عائله دولت باشد و دستگاه‌های که از امکانات ومجوزات دولتی استفاده می‌کنند در مرحله بعدی باید وارد عمل شوند.
وی با بیان اینکه امر به معروف ونهی از منکر برای همه ضرورت دارد افزود: حضرت علی (ع) در خطبه‌های نهج البلاغه فرمودند با ترک امر به معروف ونهی از منکر اشرار برشما مسلط می‌شوند و دعای شما اجابت نمی‌شود.
خطیب جمعه کرج به ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت به‌عنوان یکی از وقایع تاریخی مهم ملت ایران اشاره کرد و گفت: این روز نقطه عطفی در تاریخ اقتصادی و سیاسی کشور است.
وی افزود: ملی شدن صنعت نفت ایران یکی از برگ‌های زرین تاریخ کشور در مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی است که روحانیت مثل همیشه نقشی مهم در آن داشت.
ایت الله حسینی همدانی به اول فرورین سالگرد مبارزه برتبعیض نژادی اشاره کرد وگفت: کسانی که این را شعار می‌دهند با قدرت خلاف شعارشان عمل می‌کنند وایجاد بحران وفساد وجنایات همچون جنگ اوکراین را می‌توان دید که جز ویرانی برای دوطرف بیش از ۵۰۰ هزار تلفات از دوگروه گرفته شده است وهرروز امریکا به سمت نابودی خودپیش می‌رود.

newsQrCode
ارسال نظرات