پیام نوروزی نماینده ولی فقیه در استان البرز به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳

آیت‌الله حسینی همدانی نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان در پیامی آغاز سال ۱۴۰۳ خورشیدی را به آحاد مردم ایران اسلامی بالأخص مردم ولایتمدار البرز تبریک گفت.
آیت‌الله حسینی همدانی نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان در پیامی آغاز سال ۱۴۰۳ خورشیدی را به آحاد مردم ایران اسلامی بالأخص مردم ولایتمدار البرز تبریک گفت.
کد خبر: ۱۰۴۲

به گزارش جام جم البرز،متن پیام نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

«یا مقلّب الْقلوب و الْأبْصار یا مدبّر اللّیْل و النّهار یا محوّل الْحوْل و الْأحْوال حوّلْ حالنا إلی أحْسن الْحال»

شروع سال ۱۴۰۳ خورشیدی را که با ماه مبارک رمضان قرین شده و موجبات زنده شدن طبیعت و فطرت هر دو در یک زمان فراهم شده، به همه شما خواهران و برادران ایمانی، مردم عزیز و عزتمند، باهوش و بصیر استان البرز به خصوص خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و همه کسانی که برای گسترده شدن نام خدای تعالی و جاری شدن و انجام احکام الهی از جان شیرین خود گذشتند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم؛ شهدایی که برای دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام «عند ربهم یرزقون» هستند. خدای تعالی همه ما را قدردان شهیدان و از رهروان راه آن‌ها و پایان حیات دنیایی ما را شهادت قرار دهد ان‌شاءالله.

سال جدید پیچیده شده به رحمت و برکت الهی، اول و پایان این سال، ماه مبارک رمضان قرار دارد. از خدای تعالی در همین لحظات طلب می‌کنم که در این سال با بارش رحمتش بر مردم ایران اسلامی، بر اقتدار و عزت و استقلال کشور و وحدت و انسجام ملی افزوده بگرداند ان‌شاءالله.

خوب است در این لحظات تحول در عالم طبیعت با بودن در ایام تحول در فطرت، از خدای تعالی بخواهیم که موفق شویم در خودمان و در روش زندگیمان تغییراتی را به سمت احسن حال داشته باشیم. ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تمرین حسن خلق است که در روایات داریم حسن خلق، هم بر عمر و هم بر زندگی مادی انسان اثر می‌گذارد؛ رزق و روزی مادی انسان را برکت می‌دهد و هم گناهانی را که انجام شده خطا‌ها و لغزش‌ها را پاک می‌کند و هم انسان را مجاهد در راه خدا قرار می‌دهد و شاید ده‌ها صفت دیگری که فرمودند «حُسنُ الخُلقِ رأسُ کُلِّ بِرٍّ» حسن خلق راس همه خوبی‌هاست. بلکه بالاتر فرمودند «اَلاِسْلامُ حُسْنُ الْخُلْقِ».

خلاصه همان دعایی که رسول خدا دارند که عرض می‌کند به خدای تعالی «اللهم حَسِّن خُلقی» همان را در این ماه تمرین می‌کنیم و از خدای تعالی درخواست می‌کنیم که اخلاق همه ما به سمت حُسن، تحول و دگرگونی پیدا کند.

در شب‌های قدر که مقدرات یک ساله ما و هر آن چیزی که مربوط به دنیا و آخرت و سعادت و شقاوت ماست رقم می‌خورد و تثبیت می‌شود، پذیرش خواسته‌های ما مقدمه اش حسن خلق است؛ یعنی خدای تعالی دعای کسی را که حسن خلق دارد زودتر به اجابت می‌رساند. ماه مبارک رمضان ماه تمرین حسن خلق است. در این لحظات تحول و دگرگونی در عالم که از خدای تعالی احسن حال را می‌خواهیم، در مسیر حسن خلق قدم برداریم.

به حمدالله امسال سال حماسه آفرینی‌های متعدد در عرصه‌های مختلف معنوی و اجتماعی و سیاسی برای ملت ما به خصوص استان سرافراز البرز بود. خیل کثیر جوانان دهه هشتادی و نودی شرکت کننده در مراسم عبادی اعتکاف و دیگر از مراسم‌های مذهبی و جمعیت پرشور و انبوه دشمن شکن راهپیمایی ۲۲ بهمن و نمایش بصیرت و وحدت برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری که معادلات دشمن را به هم زد، همه این‌ها نعمت‌هایی است که خدای تعالی به ملت ما ارزانی داشته و ما باید دائماً شاکر این نعمت‌ها باشیم تا این نعم افزوده شود که فرمود «لَئِن شَکَرتُم لَأَزیدَنَّکُم».
به فضل الهی مشکلات و سختی‌های فراوان معیشتی و اقتصادی و دشمنی‌های دشمنان که مستقیم و غیر مستقیم جنایت انجام دادند، کشتار انجام دادند، ترور‌هایی انجام دادند، باعث نشد ملت شجاع ایران صحنه را خالی کند و عقب نشینی کند. هدایت‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب و همراهی و حمایت‌های مردم با امام المسلمین و دولت مردمی، ایران را قوی‌تر از گذشته و امید را به آینده بهتر و ایران قوی‌تر بیشتر کرد.

لازم است مجدداً این ایام را تبریک عرض کنم و تشکر کنم از همه مسئولین خدمتگزار که مجاهدانه و خالصانه در مسیر خدمت به مردم فعال هستند و این را میخواهم از همه که ان‌شاءالله خدمتگزاری به مردم را حسنه‌ای به برای خودمان در نظر بگیریم. امر عیال خدا و نانخوران الهی که تحت مدیریت مسئولین قرار گرفتند با توجه و با دقت پیش رود؛ و ان‌شاءالله منویات رهبر معظم انقلاب به خصوص شعار سال را با تمام توان اجرا کنند و بدانند که پیروی کردن از این دستورات و عملیاتی کردن و اجرایی کردن این منویات باعث اعتلا و رشد همه جانبه کشور خواهد شد.

ان‌شاءالله در زمان‌های مقتضی اجابت دعا، برای نابودی استکبار و اذناب و ایادی پلید داخلی‌اش، پیروزی جبهه حق در سراسر گیتی و از بین رفتن جرثومه‌های فساد و خونخوار و ددمنش که جلوه‌های روشن آن آمریکا و اسرائیل منحوس هستند که می‌بینید چگونه جلوی چشم دنیا کودک کشی و نسل کشی می‌کنند و انسان‌های آزاده را به خاک و خون می‌کشند، دعا کنید.

از خدای تعالی در همین لحظات می‌خواهم که امسال رونق اقتصادی و معیشت مردم و وضعیت مسکن و وضعیت جمعیت توسعه جدی پیدا کند.

ان‌شاءالله دولت محترم به علاوه تلاشی که در رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی دارد به مسئله مهم فرهنگی و معضلات مربوط به این بخش توجه جدی‌تری از قبل داشته باشد.

سالی پر از خیر و پر از نشاط همراه با سلامتی برای همه شما عزیزان از خدای تعالی طلب می‌کنم. ان‌شاءالله در همه عرصه‌های زندگی موفق و موید پیروز باشید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

newsQrCode
ارسال نظرات