پرهیز مسافران نوروزی از اتراق کنار رودخانه‌ها

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج به خودداری از سفر‌های غیر ضروری و در صورت سفر همراه داشتن تجهیزات سفر و احتیاط تردد در معابر عمومی و جاده‌ها تاکید کرد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج به خودداری از سفر‌های غیر ضروری و در صورت سفر همراه داشتن تجهیزات سفر و احتیاط تردد در معابر عمومی و جاده‌ها تاکید کرد.
کد خبر: ۱۰۵۱

به گزارش جام جم البرز، یحیی رمضانی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با تاکید بر ضرورت مدیریت بارش‌های فصلی گفت: این بارش‌ها موجب احتمال آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، اختلال تردد در معابر و جاده‌ها به دلیل لغزندگی، کاهش دید نیز می‌شود که ضرورت دارد مدیران شهری از قبل تمهیدات لازم را برای هدایت آب‌های سطحی پیش بینی نمایند.

وی با اشاره به صدور هشدار‌های کشاورزی در پی کاهش محسوس دما در استان، گفت: دهیاران باید مرتب هشدار‌های لازم را برای جلوگیری از خسارت احتمالی محصولات کشاورزی به روستاییان صادر کنند.

دکتر رمضانی با اعلام آماده‌باش دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان، تأکید کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط به‌ویژه راهداری‌ها، شهرداری‌ها و دستگاه‌های امدادی در آماده‌باش خواهند بود.

بارش برف درجاده چالوس و  ترافیک سنگین در آزادراه تهران -شمال

فرماندار کرج همچنین با اشاره به بارش برف و لغزندگی در جاده کرج - چالوس و محدوده این استان گفت: با توجه به افزایش حجم سفر‌ها و ترافیک در آزادراه تهران -شمال ازمحدوده شهرستانک تا تونل البرز ضروری است که مسافران مجهز سفر کرده باشند.

وی ادامه داد: خودداری از سفر‌های غیر ضروری و در صورت سفر همراه داشتن تجهیزات سفر و احتیاط تردد در معابر عمومی و جاده‌ها مورد تأکید است.

فرماندار کرج خاطرنشان کرد: اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم به منظور پایداری شبکه‌های ارتباطی و خدماتی، لایروبی کانال‌ها و آب روها، و فراهم کردن شرایط اسکان اضطراری مورد انتظار است.

وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی و هشدار به موقع از طریق رسانه‌ها، افزود: عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و عدم تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت به ویژه چادر‌های مسافرتی، انتقال نهاده‌های کشاورزی به مکان‌های مسقف، توصیه اکید مدیریت بحران است.

newsQrCode
ارسال نظرات