۵۰ هکتار اراضی ملی ساوجبلاغ به دولت بازگشت

مدیرکل راه و شهرسازی البرز از اعاده ۵۰ هکتار اراضی ملی واقع در پلاک ۳۱۷ شهرستان ساوجبلاغ به دولت خبر داد
مدیرکل راه و شهرسازی البرز از اعاده ۵۰ هکتار اراضی ملی واقع در پلاک ۳۱۷ شهرستان ساوجبلاغ به دولت خبر داد
کد خبر: ۱۰۶۵

به گزارش جام جم البرز: "محمدرضا صابری"، مدیرکل راه و شهرسازی البرز، در گفتگویی اظهر کرد: ۵۰ هکتار اراضی ملی واقع در پلاک ۳۱۷ شهرستان ساوجبلاغ به دولت بازگشت. "
صابری با بیان این خبر گفت: ۵۰ هکتار از اراضی واقع در پلاک ۳۱۷ شهرستان ساوجبلاغ که در سال ۱۳۶۹ در قالب عقد اجاره از سوی سازمان جهاد کشاورزی به شخصی واگذار گردیده بود پس از الحاق اراضی به محدوده شهر و تحویل آن به اداره کل راه و شهرسازی به جهت عدم اجرای طرح، باز پس‌گیری اراضی در دستور کار قرار گرفته و با پیگیری منجر به فسخ قرارداد اجاره شد.
وی در ادامه بیان کرد: مستاجر نسبت به شکایت دیوان عدالت اداری اقدام و با توجه به دفاعیات به عمل آمده از سوی اداره کل راه و شهرسازی فسخ قرارداد در دیوان عدالت اداری مورد تایید واقع گردید.
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز تصریح کرد: در جهت خلع ید متصرف از اراضی نسبت به طرح دادخواست با خواسته تخلیه، خلع ید و قلع و قمع مستحدثات در محاکم دادگستری استان البرز اقدام و با همکاری و کمک دستگاه قضایی در احقاق حقوق دولت و بیت المال و همچنین دفاعیات این اداره کل به موجب دادنامه قطعی صادره از شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان البرز حکم به تخلیه خلع ید و قلع و قمع مستحدثات صادر شد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به صدور سند مالکیت بنام دولت به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن ارزش این اراضی ۵۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال می‌باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات