رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز :

انجام بیش از ۱۱ هزار ماموریت در اورژانس و انجام بیش از ۸۹ هزار بازدید بهداشتی در نوروز ۱۴۰۳

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز آمار پایانی طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۳ را اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز آمار پایانی طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۳ را اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۷۰

به گزارش جام جم البرز،شهرام صیادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت:طرح سلامت نوروزی از ۲۴ اسفند ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ ادامه داشت که در این بازه زمانی تیم‌های مختلف سلامت از جمله اورژانس، کارشناسان بهداشت محیط، غذا و دارو، درمان و گروه‌های دیگر با هدف ارائه خدمات مطلوب در ایام نوروز فعال بودند.
وی گفت: از ابتدای طرح در بخش اورژانس پیش بیمارستانی بیش از ۲۸ هزار تماس با اورژانس البرز گرفته شده است که به بیش از ۱۱ هزار ماموریت منجر شده است که از این تعداد بیش از ۱۰ هزار ماموریت غیرتصادفی و ۹۶۰ ماموریت تصادفی بوده است.
دکتر صیادی ادامه داد: در ایام نوروز بیش از ۹۷ هزار نفر به اورژانس بیمارستان‌های استان و ۲۲۶ نفر به ایستگاه‌های سلامت نوروزی مراجعه کرده اند.
وی اقدامات در بخش بهداشت را تشریح کرد و افزود: بیش از ۸۹ هزار بازدید نظارتی توسط کارشناسان بهداشت محیط از کلیه مراکز تهیه و تولید و عرضه مواد غذایی در استان انجام شده است که به بیش از ۶۹۰۰ اخطار کتبی و پلمب ۳۴۱ مرکز منجر شده است.
رئیس دانشگاه ادامه داد: در بازدید‌های بهداشتی انجام شده بیش از ۸۸ هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و معدوم شده و بیش از ۱۵۵ هزار مورد کنترل کیفی مشخصات مواد غذایی در محیط در محل انجام شده است.
دکتر صیادی ضمن اشاره به بازدید‌های شبانه روزی هیات رئیسه دانشگاه از بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان خاطر نشان کرد: ۷۷ مورد بازدید مدیریتی از بیمارستان‌ها و ۷۰ مورد بازدید نظارتی از مراکز درمانی و تشخیصی انجام شده است.
وی افزود: از آغاز طرح سلامت نوروزی ۷۱۲ بازدید نظارتی از داروخانه‌های سطح استان و ۱۱۰ بازرسی از واحد‌های تولیدی سلامت محور استان انجام شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات