مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز:

طرح حجاب نشانه فرهنگ جامعه والا در قالب نشست‌های هم اندیشی برپا می‌شود

جابری انصاری حجاب و عفاف را یک فُرم و عمل فرهنگی خواند و گفت: طرح حجاب نشانه فرهنگ جامعه والا در قالب سلسله نشست‌های هم اندیشی با محوریت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که متشکل از جریان‌های مردمی می‌باشد برپا می‌گردد.
جابری انصاری حجاب و عفاف را یک فُرم و عمل فرهنگی خواند و گفت: طرح حجاب نشانه فرهنگ جامعه والا در قالب سلسله نشست‌های هم اندیشی با محوریت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که متشکل از جریان‌های مردمی می‌باشد برپا می‌گردد.
کد خبر: ۱۱۵۶

به گزارش جام جم البرز،سعید جابری انصاری در جمع تشکل‌های مردمی و تعدادی از مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با اعلام خبر برپایی طرح «حجاب نشانه فرهنگ جامعه والا» گفت: امروز نیاز است برای نسل نوجوان و جوان کشور با تبیین موضوع حجاب از گسترش تهاجم فرهنگی پیشگیری و در تقویت زیرساخت‌های خانواده پایدار تلاش نمود و در کنار آن با عوامل ترویج دهنده فساد و بی بند و باری وترغیب دختران به بی حجابی و بدحجابی برخورد قانونی و سخت توسط متولیان امر اقدام نمود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان البرز گفت: در طرح حجاب نشانه فرهنگ جامعه والا تلاش می‌شود با بررسی عوامل ضد فرهنگی و آسیب شناسی معضلات استان، امر حجاب با محوریت برش مهندسی فرهنگی استان راهکار‌های عملیاتی برای تصمیم گیران موضوعات کلان این کلان شهر و شهرستان‌های تابعه احصا و مورد واکاوی قرار گیرد.

جابری انصاری دغدغه حجاب و عفاف را یک ضرورت برای جامعه خواند و تصریح کرد: ائمه جمعه استان به ویژه نماینده محترم، ولی فقیه استان همواره نسبت به ضرورت پیاده سازی حجاب و عفاف در جامعه تاکید داشته اند و اجرای طرح گفتمانی سلسله نشست‌های معرفتی با محوریت فعالان مسجدی گامی در جهت تبیین این مهم تلقی می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت مقوله حجاب و عفاف به عنوان فرهنگ معرفتی و اندیشه‌ای در جامعه اسلامی افزود: تعارض چند بعدی فرهنگ اسلامی با دیگر فرهنگ ها، مهمترین رکن و شاخصی است که در جریان یک گفت و گوی تبیینی در قالب هئیت‌های اندیشه ورز جامعه مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

وی با بیان این نکته که مشارکت مردم در جریان سازی فرهنگی حجاب و عفاف مبتنی بر شعار سال می‌تواند بستری از معرفت بخشی و جریان سازی دینی تلقی شود تاکید کرد از ظرفیت نخبگان فعال در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان البرز در این موضوع به خوبی استفاده خواهد شد.

جابری انصاری با تاکید بر دغدغه‌های دلسوزانه نماینده، ولی فقیه در استان البرز در امر حجاب اذعان نمود امروزه هجمه‌های متعددی فرهنگ والای حجاب را مورد طمع قرار داده و با رنگ و لعاب برهنگی این نشانه فرهنگ جامعه والا را دستاویز امیال سیاسی کرده است که با توجه به اینکه حجاب و عفاف سنت ارزشمند و واجد ثبات جامعه اسلامی امان است بایستی تدابیر لازم توسط همه دست اندرکاران و نهاد‌های انقلابی در دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در سال جاری با مطالبه گری از اماکن تفریحی و ورزشی استان و مجتمع‌های تجاری تلاش می‌گردد شاهد یک حرکت هوشمندانه در جلوگیری از تلاش دشمن در امر بی حجابی و بدحجابی باشیم.

newsQrCode
ارسال نظرات