استاندار البرز:

آموزش و پرورش البرز و کمبود جدی نیروی انسانی

استاندار البرز گفت: سیستم آموزش و پرورش استان البرز با کمبود جدی نیروی انسانی از معلم و کادر اداری تا سرایدار و … مواجه است و باید وزارتخانه متبوع در این رابطه عنایت ویژه داشته باشد.
استاندار البرز گفت: سیستم آموزش و پرورش استان البرز با کمبود جدی نیروی انسانی از معلم و کادر اداری تا سرایدار و … مواجه است و باید وزارتخانه متبوع در این رابطه عنایت ویژه داشته باشد.
کد خبر: ۱۱۶۳

به گزارش جام جم البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به شعار سال از فعالان حوزه آموزش و پرورش خواست تا در جهت تحقق اهداف شعار جهش تولید با مشارکت مردم که راهبرد مقام معظم رهبری برای سال جدید است، ایده و طرح ارائه دهند.
وی با اشاره به مقام و منزلت معلم و ضرورت برنامه ریزی دقیق در راستای گرامیداشت هفته معلم در استان البرز افزود: جایگاه رفیع معلمان و تأثیر و حرمت این قشر فرهیخته با هیچ بیان و هدیه‌ای، قابل تقدیر نیست، بنابراین باید از هر چه در توان داریم در این زمینه استفاده کنیم.
عبداللهی مطرح کرد: با توجه به جمعیت بزرگ دانش آموزی و رشد روزافزون مهاجرت‌ها به این استان باید امکانات، چارت و منطقه‌های آموزشی و پرورشی متناسبی نیز وجود داشته باشد. شهرستان‌های تازه تأسیس همچون فردیس و چهارباغ باید اداره آموزش و پرورش مستقل داشته باشند، زیرا عدم وجود این امکانات موجبات نارضایتی خانواده‌ها را فراهم کرده است.
استاندار البرز اظهار کرد: در شهر‌های بزرگی همچون کمالشهر، محمدشهر و ماهدشت با توجه به تراکم بالای جمعیت دانش آموزی باید اداره آموزش و پرورش مستقر شود. شهرستان‌های کرج و فردیس هر یک باید متناسب با تعداد مناطق شهری، مناطق آموزش و پرورش مستقل داشته باشند.
وی عنوان کرد: منابع انسانی ابزار و سرچشمه تمامی تحولات یک دستگاه محسوب می‌شود و نیرو‌های کارآمد در هر سازمانی می‌توانند عامل ترقی و پیشرفت آن سازمان باشند. سیستم آموزش و پرورش استان البرز با کمبود جدی نیروی انسانی از معلم و کادر اداری تا سرایدار و … مواجه است و باید وزارتخانه متبوع در این رابطه عنایت ویژه داشته باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات