در تشریح عملکرد یک ساله اداره کل صمت البرز اعلام شد:

اختصاص بیش از ۵۲ درصد از سهم ارزش افزوده بخش‌های اقتصادی البرز به حوزه بازرگانی و صنعت

مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان البرز گفت: حدود ۴۷ درصد از ارزش افزوده بخش‌های اقتصادی کشور به حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت اختصاص دارد در حالی که این شاخص در استان البرز بیش ۵۲ درصد است.
مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان البرز گفت: حدود ۴۷ درصد از ارزش افزوده بخش‌های اقتصادی کشور به حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت اختصاص دارد در حالی که این شاخص در استان البرز بیش ۵۲ درصد است.
کد خبر: ۱۱۸۴

به گزارش جام جم البرز،محمد انصاری افزود: هم اکنون ۳ هزار ۷۲۵ واحد صنعتی در البرز فعالیت می‌کنند که زمینه اشتغالزایی مستقیم برای بیش از ۱۷۳ هزار نفر را فراهم نموده اند.

وی ادامه داد: در شاخص تعداد واحد‌های صنعتی، البرز ۴.۷ درصد از صنایع کشور را در خود جای داده که سهم اشتغالزایی این واحد‌ها حدود ۶.۲۴ درصد از مجموع اشتغال ایجاد شده در کشور است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز در تشریح عملکرد یکساله این اداره کل تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته از سوی همکاران بنده و حمایت‌های انجام شده از سوی دکتر عبدالهی استاندار محترم البرز و همه دستگاه‌های مسئول در حوزه تولید و تجارت؛ در عموم شاخص‌های عملکردی ۱۴۰۲ رتبه‌های برتر کشوری را کسب نمودیم.

انصاری توضیح داد: سال گذشته رتبه اول اثربخشی عملکرد کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید کشور، رتبه اول سرمایه‌گذاری محقق شده در حوزه صنایع غذایی و همچنین رتبه نخست اعلام موجودی کالا در کشور را به دست آورده‌ایم.

وی ادامه داد: در سال مهار تورم و رشد تولید همچنین در حوزه توسعه صادرات غیر نفتی توفیقات بزرگی کسب شد و پیرو دستور استاندار محترم ضمن ساماندهی آمار واقعی صادرات استان، صادرات ۱.۲ میلیارد دلاری انواع محصولات تولیدی استان برای اولین بار ثبت شد و حدود ۱۲ درصد از واحد‌های صادراتی ممتاز و نمونه کشوری در البرز استقرار داشتند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: در سال ۱۴۰۲ رتبه‌های دوم کشوری در شاخص‌های عملکردی صدور مجوز از درگاه ملی مجوز‌ها (حوزه اصناف)، اشتغال محصولات دانش بنیان میزان فروش محصولات دانش بنیان و ثبت و ورود کالا در سامانه جامع تجارت به این اداره کل اختصاص یافته است.

newsQrCode
ارسال نظرات