کمک رسانی به نیازمندان خیر دنیا و آخرت

روز جمعه ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ مصادف با بیست و پنجم ماه مبارک رمضان به همت موسسه خیریه محکم ضیافت افطاری با حضور تعدادی از خیرین و نیکوکاران استان البرز برگزار شد.
روز جمعه ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ مصادف با بیست و پنجم ماه مبارک رمضان به همت موسسه خیریه محکم ضیافت افطاری با حضور تعدادی از خیرین و نیکوکاران استان البرز برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۹۸

شاید در نگاه اول این گردهمایی به یک مهمانی ساده به نظر برسد، اما هدف والاتری وجود دارد که آن کمک رسانی به نیازمندان در زمینه کودکانی با ناهنجاری‌های مادر زادی می‌باشد که می‌تواند مشکلات بسیاری که در امر درمان برای آن‌ها پدید آمده است را از سر راه بردارد. آن هم در ماه مهمانی خداوند که رسالت اصلی این ایام یاری رسانی به نیازمندان است.
اما برای آشنایی با فعالیت‌های موسسه خیریه محکم خبرنگار جام جم البرز در حاشیه این مراسم پر خیر و برکت گفتگویی با دکتر صلاح الدین دلشاد مدیرعامل موسسه خیریه محکم انجام داده است که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانیم.
موسسه خیریه محکم با چه هدفی آغاز به کار کرد؟
خداوند متعال نعمت‌های فراوانی در اختیار بشر گذاشته است که یکی از آن‌ها نعمت سلامتی می‌باشد و در همین رابطه هم پیامبرعظیم الشأن می‌فرمایند: سلامتی والاترین نعمت است. ما در طول زندگی شاهد انواع بیماری‌هایی هستیم که در انسان رخ می‌دهد، اما یکسری از بیماری‌ها از بدو تولد با انسان همراه است که به آن ناهنجاری‌های مادرزادی گفته می‌شود. یعنی از زمانی که کودک از مادر متولد می‌شود این نقص تکاملی با اوست و ممکن است در همه ارگان‌های بدن پدید آید و معمولأ نیاز به عمل‌های جراحی گوناگون دارند. گاهی یک کودک با چند نوع بیماری به دنیا می‌آید و در نتیجه خانواده باید مبالغ زیادی هزینه کنند تا نوزاد درمان شود. اما خانواده‌هایی هستند که توان مالی اجازه نمی‌دهد که بتوانند هزینه‌های عمل را تقبل کنند و ناچار می‌شوند زندگی خود را برای درمان فرزند به فروش برسانند. ما دیدیم که نمی‌توانیم در این شرایط تماشاگر باشیم و مسئولیت دینی و ملی ایجاب می‌کرد که به فکر این عزیزان باشیم.
از چه سالی موسسه خیریه محکم شروع به فعالیت کرد؟
موسسه خیریه محکم که مخفف حمایت از کودکان با ناهنجاری مادرزادی است در سال ۱۳۸۴ توسط جمعی از اساتید و پزشکان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تهران تشکیل شد و جمع زیادی از خیرین هم به عنوان کمک رسان، حامی و پشتیبان این موسسه را همراهی کردند و این موسسه فعالیت خود را در زمینه درمان کودکان دچار نقص تکاملی بعد از تولد و ناهنجاری‌های مادرزادی شروع کرد. در اوایل فعالیت‌های موسسه بیماران در بیمارستان‌های مختلف تهران به صورت رایگان درمان می‌شدند. محدوده کار ما در مدت کوتاه به صورت وسیع گسترش پیدا کرد و ناچار شدیم در شهر‌های مثل اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، بندرعباس و زاهدان با بیمارستان‌های این مناطق قرارداد ببندیم و بیماران معرفی شوند تا با هزینه موسسه خیریه محکم کار درمان صورت گیرد. در کنار این فعالیت در بعضی از شهر‌ها که بخش جراحی اطفال وجود نداشت بخش‌های جراحی اطفال راه اندازی کردیم و پزشکان جراح کودکان را فرستادیم که این بخش‌ها در طول سال فعال بماند.
هدف از برگزاری مراسم افطاری که هرساله برگزار می‌شود چیست؟
ما برای انجام فعالیت‌های موسسه هزینه‌های بسیار زیادی نیاز داریم؛ لذا هرسال در ماه مبارک رمضان مراسم افطاری برگزار می‌کنیم و تعدادی از خیرین مهمان این ضیافت می‌شوند تا به لطف پروردگار بتوانیم با کمک همه عزیزان اقدامات بسیار خدا پسندانه را ادامه بدهیم.

مردم عزیز می‌توانند از طریق شماره حساب‌های زیر کمک‌های خود را به موسسه خیریه محکم انجام دهند:
۱_بانک سینا شماره کارت:

۶۳۹۶,۴۶۷۰,۰۰۰۱,۵۵۲۲

۲_بانک کشاورزی شماره کارت:
۶۰۳۷,۷۰۷۰,۰۰۰۰,۲۷۶۰

newsQrCode
ارسال نظرات