فعالیت شبانه‌روزی مرکز فوریت های سایبری در البرز

رییس پلیس فتا البرز گفت: مرکز فوریت های سایبری به صورت شبانه روزی در پلیس فتا این استان فعال است و کاربران در صورت مواجهه با هرگونه آسیب سایبری می توانند گزارش کنند.
رییس پلیس فتا البرز گفت: مرکز فوریت های سایبری به صورت شبانه روزی در پلیس فتا این استان فعال است و کاربران در صورت مواجهه با هرگونه آسیب سایبری می توانند گزارش کنند.
کد خبر: ۱۲۱۵

به گزارش جام جم البرز: سرهنگ "رسول جلیلیان" روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: کاربران می‌توانند درصورت نیاز به صورت شبانه روزی با شماره ۰۲۶۲۱۸۲۷۱۴۸ پلیس فتا البرز تماس برقرار کنند.

وی اضافه کرد: چنانچه کاربران با مشکلاتی درخصوص فضای مجازی روبرو شوند، کارشناسان پلیس فتا به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی هستند.

جلیلیان از کابران خرید‌های اینترنتی خواست به نکات امنیتی در این فضا توجه بیشتری کرده تا گرفتار کلاهبرداران مجازی نشوند چرا که افراد سودجو با استفاده از ترفند‌های جذاب تبلیغاتی تلاش می‌کنند تا خریداران و کاربران اینترنتی را که از آگاهی لازم در این زمینه برخوردار نیستند به سمت لینک‌های جعلی خود هدایت و دست به اعمال مجرمانه می‌زنند.

رییس پلیس فتا البرز بیان کرد: مردم برای خرید‌های مجازی قبل از هراقدام، از اصلی بودن صفحه سایت و آدرس اینترنتی مطمئن تا گرفتار درگاه‌های جعلی یا برداشت‌های غیرمجاز نشوند.

جلیلیان گفت: متقاضیان خرید کالا از سایت‌هایی که دارای نماد الکترونیکی هستند اقدام به خرید کنند و هنگام پرداخت وجه از درگاه اصلی اقدام به تراکنش نمایند ضمن آنکه از پرداخت بیعانه در هر شرایطی پرهیز شود.

وی یادآورشد: همچنین کاربران هنگام پرداخت اینترنتی از صحت و اصالت درگاه‌ها اطمینان حاصل کنند چرا که ثبت اطلاعات در سایت‌های جعلی با قرارگرفتن در دام کلاهبرداران سایبری همراه است.

رییس پلیس فتا البرز گفت: یکی از روش‌های شناخت درگاه‌های جعلی این است که کاربر یک بار اطلاعات کارت بانکی خود را اشتباه وارد درگاه موردنظر کرده و اگر عملیات بانکی ادامه یافت، به طورقطع درگاه جعلی است.

وی اظهارکرد: کلاهبرداران با ترفند خاصی نظیر ایجاد صفحات جعلی پرداخت‌های بانک و فروشگاه‌های مجازی جعلی از کاربران اطلاعات بانکی، شماره کارت، رمز اینترنتی CVV ۲ و تاریخ انقضای کارت را اخذ و سپس اقدام به برداشت غیر مجاز می‌کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات