آغاز فعالیت اتوبوس‌های برقی در کرج از امروز

شهردار کرج اعلام کرد: به مردم کرج قول می‌دهم که از صبح روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه، اتوبوس‌های برقی خریداری شده در خیابان شهید بهشتی فعالیت خود را اغاز می‌کنند.
شهردار کرج اعلام کرد: به مردم کرج قول می‌دهم که از صبح روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه، اتوبوس‌های برقی خریداری شده در خیابان شهید بهشتی فعالیت خود را اغاز می‌کنند.
کد خبر: ۱۲۳۶

به گزارش جام جم البرز:  "مهرداد کیانی" شهردار کرج، در آئین افتتاح جایگاه شارژ خودرو‌های برقی و بهره برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی که با حضور وزیر کشور در کرج برگزار شد، گفت: این نوید را به مردم این شهر می‌دهم که کرج اولین شهری است که از نعمت اتوبوس‌های پاک برقی برخوردار می‌شود.

وی مطرح کرد: این پروژه با صرف حدود یک هزار میلیارد تومان اعتبار با کمک دولت به مردم کلانشهر کرج اهدا می‌شود که پروژه‌ای ممتاز و مدرن است. کرج زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های لازم را داشت که بتوانیم به سرعت این پروژه را انجام دهیم و اعتبارات لازم را جذب کنیم.

شهردار کرج از افزایش بودجه این شهر از ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به ۲۱ هزار میلیارد تومان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: بودجه سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به میزان ۱۱۰ درصد محقق شده، در عین حال که هر سال نسبت به سال گذشته، بودجه شهر ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

کیانی با بیان اینکه امروزه  کلانشهر کرج به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده که در گوشه گوشه آن مردم شاهد انجام پروژه‌های بزرگی هستند، اظهار کرد: یکی از این پروژه‌ها راه اندازی خط بی آر تی است که قرار است همین اتوبوس‌های برقی در آن به مردم خدمت رسانی کنند که در خرداد ماه افتتاح می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به مردم کرج قول می‌دهم که از صبح روزچهارشنبه ۲۹ فروردین ماه این اتوبوس‌های برقی در خیابان شهید بهشتی انجام وظیفه کنند. این نوید را می‌دهم که شورای اسلامی شهر کرج برای اولین بار در کشور اتوبوس‌های برقی را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهد.

شهردار کرج با اشاره به اینکه اولین شهری هستیم که حمل و نقل عمومی رایگان داریم، عنوان کرد: برای خریداری و فعالیت تاکسی‌های برقی نیز اقدام می‌کنیم و کرج اولین شهری خواهد بود که از این وسیله حمل و نقل عمومی نیز برخوردار می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات