در اجلاس سراسری معاونین بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور؛

سلامت خانواده و جوانی جمعیت مورد تاکید قرار گرفت

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز از برگزاری اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با محوریت برنامه سلامت خانواده و تاکید بر فرزندآوری و جوانی جمعیت خبر داد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز از برگزاری اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با محوریت برنامه سلامت خانواده و تاکید بر فرزندآوری و جوانی جمعیت خبر داد.
کد خبر: ۱۲۶۷

به گزارش جام جم البرز، معصومه جودکی بیان کرد: اجلاس دو روزه معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار شد.
وی ابراز کرد: در این سمینار گزارش دستاورد‌های اجرای برنامه ملی سلامت خانواده تشریح شد، مضاف بر این گزارش سامانه تجهیزات پزشکی، بررسی تفاهم نامه پزشک خانواده روستایی، گزارش سیاست‌های کلی حوزه بهداشت در سال ۱۴۰۳ و گزارش اجرای برنامه سلامت خانواده در پنج کلان منطقه کشور، از دیگر عناوین برنامه‌های این اجلاس بود.
جودکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار جام جم البرز بیان کرد: این اجلاس به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود که دور قبل آن در دی ماه سال گذشته برگزار و نشست سال ۱۴۰۳ در آستانه آغاز هفته ملی سلامت برگزار شد.
وی مطرح کرد: در این نشست برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع بررسی شد که در استان البرز اجرای فاز نخست آن از اردیبهشت ماه سال گذشته در نظرآباد، فاز دوم از شهریور ماه سال گذشته در ساوجبلاغ و فاز سوم از آبان ۱۴۰۲ در فردیس آغاز شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز ادامه داد: در سال جدید با تاکید بر ارتقای پوشش سلامت خانواده این برنامه در شهر‌های کمال شهر، محمد شهر و ماهدشت اجرایی می‌شود.
جودکی با تاکید بر ارائه بسته خدمات اولیه سلامت توسط تیم سلامت به خانوار‌های تحت پوشش بیان کرد: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع که از سال ۸۴ برای جمعیت روستایی و شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر در حال اجراست و در این فرایند اگر نیاز به خدمات بیشتر پزشکی باشد، فرد تحت پوشش توسط پزشک خانواده یا مراقب سلامت و از طریق سامانه نوبت گیری به پزشک متخصص در بیمارستان یا کلینیک تخصصی دولتی ارجاع داده می‌شود.
وی تاکید کرد: با اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت شهری استان زیر پوشش قرار می‌گیرند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز اضافه کرد: موضوع فرزندآوری و جوانی جمعیت از دیگر موضوع‌های مطرح شده در این سمینار بود.
جودکی با اشاره به راه اندازی مرکز نفس در استان البرز بیان کرد: تاکید بر ارتقای سلامت باروری و مراقبت‌های دوران بارداری و کاهش سقط جنین از جمله موضوع‌های مطرح شده در این سمینار بود که در استان البرز در مرکز نفس به این مولفه‌ها توجه شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات