در سال ۱۴۰۲؛ ‌

بیش از ۲۵ هزار البرزی آموزش‌های امدادی را فراگرفتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: طی سال گذشته با اجرای ۷۹۴ دوره همگانی، عمومی، تخصصی و ضمن خدمت بیش از ۲۵ هزار نفر توسط جمعیت هلال احمر استان آموزش دیدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: طی سال گذشته با اجرای ۷۹۴ دوره همگانی، عمومی، تخصصی و ضمن خدمت بیش از ۲۵ هزار نفر توسط جمعیت هلال احمر استان آموزش دیدند.
کد خبر: ۱۳۰۸

‌به گزارش جام جم البرز:  "محمدباقر خلفی"مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز، گفت: در سال گذشته ۲۵ هزار و ۶۷۶ نفر از البرزنشینان در ۸۲۷ دوره آموزشی امداد و کمک‌های اولیه، آموزش عمومی امداد و نجات، دوره تخصصی، بازآموزی، ضمن خدمت، آموزش همگانی و … را فراگرفتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز عنوان کرد: از این تعداد ۳۲۸ دوره شامل کمک‌های اولیه آموزش همگانی ویژه ۱۲ هزار و ۸۵ نفر، ۱۷۳ دوره مخاطرات ویژه ۴ هزار و ۱۰۶ نفر و ۱۴۸ دوره مهارت‌های پایه داوطلبی ویژه ۳ هزار و ۷۸۹ نفر برگزار شد.

به گفته وی، در آموزش‌های همگانی اجرای شده در خانه‌های هلال که به ۵۷ مورد می‌رسد، ۹۰۰ نفر آموزش‌های همگانی امدادی را فرا گرفتند و با اجرای ۶۸ دوره مبتنی بر نیاز محلی نیز ۳ هزار و ۳۴۳ نفر آموزش‌های ضروری امدادی را با توجه نیاز و اقتضای سنی در چهار گروه سنی کودکان، نوجوان، جوانان و بزرگسالان آموزش دیدند.

خلفی بیان کرد: ۲۰ دوره مهارت‌های ویژه شرایط اضطرار در شعب مختلف، شرکت‌ها و مؤسسات متقاضی برگزار شد که طی آن ۳۷۰ نفر با اقدامات ضروری در شرایط اضطرار از جمله تزریقات، در دوره‌های ۵۰ ساعته آموزشی آشنا شدند.

به گفته وی، ۱۶ دوره تخصصی شامل ۶ دوره آموزش عمومی امداد، سه دوره آموزش عمومی نجات، پنج دوره آموزش تخصصی پیش بیمارستانی ویژه ۱۱۱ نفر، دو دوره تخصصی اصول پیمایش و یک دوره پیش بیمارستانی، یک دوره تربیت مربی امداد و کمک‌های اولیه (کد ۳) و یک دوره تربیت مربی پایه، دوره بازآموزی مربیگری کد ۳ و مربیگری پایه از دوره‌های تخصصی برگزار شده در سال گذشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز با اشاره به اجرای دو دوره بازآموزی طرح امداد و نجات ویژه نجاتگران مطرح کرد: در یک سال گذشته ۱۰ دوره ضمن خدمت کارکنان ویژه ۶۶۵ نفر از پرسنل برگزار شد. قشر‌های مختلف مردم از جمله دانش‌آموزان، کارمندان، کارگران، معلمان، نیرو‌های بسیجی و سربازان و … نیز تحت پوشش آموزش‌ها قرار گرفته‌اند.

خلفی اظهار کرد: در حال حاضر جمعیت هلال احمر استان البرز دارای هفت شعبه است که با توجه به رشد و فعالیت خانه‌های هلال در محلات، سطح دسترسی اقشار مختلف مردم در مناطق دور از مرکز استان و شهرستان‌ها مهیا شده است و خدمات آموزشی، فرهنگی و بشردوستانه از طریق آن‌ها ارائه می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات