بهره مندی ۲۰ هزار مشترک از فیبر نوری در البرز

مدیرکل مخابرات منطقه البرز با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد از دستگاه های اجرایی این استان به فیبر نوری متصل شده اند ،گفت: اکنون بیش از ۲۰ هزار مشترک در البرز ازخدمات فیبر نوری استفاده می کنند.
مدیرکل مخابرات منطقه البرز با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد از دستگاه های اجرایی این استان به فیبر نوری متصل شده اند ،گفت: اکنون بیش از ۲۰ هزار مشترک در البرز ازخدمات فیبر نوری استفاده می کنند.
کد خبر: ۱۳۸۹

به گزارش جام جم البرز: "عبدالله بیان" مدیرکل مخابرات منطقه البرز، روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ظرفیت‌های لازم برای ارائه خدمات گسترده فیبرنوری در این استان آماده است، گفت: مشترکان می‌توانند از این ظرفیت بالقوه در عرصه ارتباطات و اینترنت پرسرعت بهره‌مند شوند.
وی افزود: اکنون از مجموع مشترکان فیبر نوری بیش از ۱۱ هزار مشترک آن‌ها با تلفن ثابت نیز از فیبر نوری استفاده می‌کنند و آماده واگذاری تعداد زیادی انشعاب در استان البرز هستیم.
بیان گفت: تحقق دایری فیبر نوری در استان البرز نیازمند همکاری و مشارکت بیشتر سازمان نظام مهندسی ساختمان و سایر دستگاه‌های اجرایی است و باید قبل از ساخت و ساز‌ها این ظرفیت در مکان‌های مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی فراهم شود.

وی بیان کرد: تاکنون حدود چهار هزارو ۸۰۰ کیلومتر فیبر نوری در استان البرز احداث شده است که برای همگامی با پیشرفت و رشد روزافزون فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی در تلاش هستیم تا نهضت جهادی شرکت مخابرات ایران در زمینه فیبر نوری در استان البرز به خوبی پیش ببریم.

بیان اضافه کرد: با تلاش انجام شده علاوه بر بافت شهری، ارتباط بیش از۹۵ درصد از روستا‌های این استان نیز از طریق فیبر نوری برقرار شده است.

مدیرکل مخابرات البرز افزود: تاکنون بیشتر شرکت‌های تولیدی استان البرز به شبکه فیبر نوری پیوسته اندضمن آنکه مشترکان نیز می‌توانند از این پس بدون تغییر شماره و با همان شماره تلفن فعال خود، فیبر نوری دریافت کنند.
وی بیان کرد: واحد‌های مسکونی، اداری و تجاری در استان البرز می‌توانند با بهره گیری از این فناوری نیاز‌های خود را در حوزه ارتباطات با کیفیت مطلوب برآورده سازند.

مدیرکل مخابرات البرز دربخش دیگری ازسخنان خود ارائه پهنای باند بالا، کاهش محدودیت، ظرفیت سازی بالا، ارائه کیفیت سرویس و حذف محدودیت‌های بعد مسافت را از جمله مزایای فیبر نوری عنوان کرد.

وی اضافه کرد: اکنون بخش قابل توجهی از شبکه فیبر نوری استان احداث شده و انتظار می‌رود شهروندان از این شبکه برای فعالیت‌های اینترنت پرسرعت بیشتر بهره ببرند.
بیان اظهار کرد: همچنین اکنون بیش از ۱۸۷هزار مشترک از سرویس ADSL و چهارهزار و ۹۶۴ مشترک از سرویس VDSL در استان البرز بهره‌مند هستند؛ در زمان حاضر یک میلیون و ۸۶ هزار شماره تلفن ثابت دراستان دایر است.
وی در بخش دیگری ازسخنان خود از قرارداد بین شرکت مخابرات ایران و وزارت ارتباطات برای اجرای طرح فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها خبرداد و گفت: مقرر شد حدود ۲۳۶هزار خانواده دراستان البرز تحت پوشش فیبر نوری قرار گیرند.

newsQrCode
ارسال نظرات