اشتهارد؛ شهرستان بدون زندانی مهریه

رئیس دادگستری اشتهارد گفت: با تلاش‌های انجام شده در این حوزه قضایی، از تیرماه ۱۴۰۱ هیچ زندانی‌ای بابت عدم تادیه مهریه در زندان نیست.
رئیس دادگستری اشتهارد گفت: با تلاش‌های انجام شده در این حوزه قضایی، از تیرماه ۱۴۰۱ هیچ زندانی‌ای بابت عدم تادیه مهریه در زندان نیست.
کد خبر: ۱۳۹۶

به گزارش جام جم البرز:  "حامد مومنی‌نژاد "رئیس دادگستری اشتهارد با اعلام اینکه این حوزه قضایی فاقد زندانی مهریه است گفت: در حالی که پیشتر شهرستان اشتهارد دارای زندانی مهریه بود با تلاش‌های انجام شده از تیرماه ۱۴۰۱ هیچ شخصی بابت عدم تادیه مهریه محبوس نشده است و همچنین پیش از آن نیز با بررسی تک تک پرونده‌های مربوط به مهریه، هیچ شهروندی از این حوزه قضایی از این بابت در زندان نیست.

رئیس دادگستری اشتهارد با تشریح اقدامات انجام شده در زمینه پرونده‌های مهریه در این حوزه قضایی متذکر شد: با اتخاذ سیاست‌های کاهش جمعیت زندان، این موفقیت کسب شد که مرهون برنامه‌های متعدد از جمله تسریع در پذیرش اعسار و استفاده از ظرفیت‌های قانونی ذکر شده در «قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی» برای شناسایی اموال و پرداخت مهریه و در صورت احراز اعسار زوج، تقسیط آن بوده است.

وی با بیان اینکه بر اساس شیوه نامه تدوین شده در این حوزه قضایی، پرونده‌های مربوط به مهریه را رئیس دادگستری شخصا رسیدگی می‌کند تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های قوه قضائیه کاهش زندانی مهریه است تلاش شده با رسیدگی توسط رئیس حوزه قضایی از ظرفیت موجود قانونی استفاده شود تا ضمن افزایش رضایت، بررسی درخواست‌های اعسار با سرعت بیشتری انجام شود.

newsQrCode
ارسال نظرات