استاندارالبرز:

استان البرز یک هزار مدرسه نیاز دارد

استاندار البرز گفت: اگر بخواهیم تمام مدارس استان یک نوبته و کلاس ها ۳۰ نفره شود به حدود یک هزار مدرسه نیاز داریم.
استاندار البرز گفت: اگر بخواهیم تمام مدارس استان یک نوبته و کلاس ها ۳۰ نفره شود به حدود یک هزار مدرسه نیاز داریم.
کد خبر: ۱۴۰۵

به گزارش جام جم البرز: از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز در چهارشنبه شب، " مجتبی عبداللهی " در نشست شورای اطلاع رسانی استان افزود: در سرانه های آموزشی و پرورشی، محروم ترین استان کشور هستیم.

وی گفت: البرز ۵۲۰ هزار دانش آموز و ۵۰ هزار معلم دارد و تمامی مدارس استان ۲ نوبته و کلاس ها نیز با جمعیت بالای ۳۲ نفر تشکیل می شود.

عبداللهی در عین حال افزود: اکنون به تعهدات خود عمل کرده و ۱۲۰ مدرسه با مشارکت دولت و خیرین به آموزش و پرورش استان تحویل داده شده و تا پایان دولت سیزدهم نیز این رقم از ۲۰۰ مدرسه نیز عبور خواهد کرد.

استاندار البرز همچنین ضمن قدردانی از تلاش های اصحاب رسانه در راستای افزایش مشارکت مردم در انتخابات، ادامه داد: همه به این باور رسیده ایم که دولت سیزدهم برای جبران کاستی ها، ارتقای زیرساخت ها، سرانه ها و کسب رضایتمندی مردم، مصمم است و تلاش می کند.
وی ادامه داد: امسال بنا بر منویات حکیمانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب سال جهش تولید با مشارکت مردم، نام گرفت.
عبداللهی گفت: بر این اساس باید تمامی ظرفیت های خود را در تحقق این هدف بزرگ متمرکز و زمینه های مشارکت مردم را فراهم کنیم.
وی افزود: در انتخابات اسفند ماه گذشته، دست در دست هم دادیم و با آگاهی بخشی و امیدآفرینی، مردم را از حق و تکلیف خود در انتخابات آگاه کردیم که مانع تحقق اهداف و برنامه های دشمنان شد.
استاندار البرز گفت: براین اساس از اصحاب رسانه انتظار می‌رود همچنان در کنار ما باشند تا دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی را نیز با سربلندی برگزار کنیم.
وی همچنین شرایط البرز برا به عنوان استانی که از سال ۸۹ استقلال یافته تشریح کرد و در ابعاد مختلف به نیازها، مطالبات، ظرفیت ها، سرانه ها و زیرساخت های آن پرداخت.

البرز مهاجرپذیر ترین استان کشور است
عبداللهی ادامه داد: البرز مهاجرپذیر ترین و متراکم ترین استان کشور است در حالی که تنها نیم درصد از مساحت خاک کشور را داراست.
وی گفت: یکی از مهمترین مصوبات سفر اول رییس جمهور و همچنین سفر رییس قوه قضاییه به استان، انتقال زندانیان و تخلیه زندان رجایی شهر بود که تحقق یافت و این زندان بزرگ و ملی از بافت شهری کرج خارج شد.
استاندار البرز افزود: مجموعه ساختمان های زندان به زودی به یک مکان فرهنگی تبدیل و اراضی مربوط به استان نیز در راستای مولدسازی در عمران و آبادانی استان صرف می شود.

newsQrCode
ارسال نظرات