سالانه ۹ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی البرز اضافه می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: سالانه ۹ هزار نفر به واسطه مهاجرت ها به جمعیت دانش آموزی این استان اضافه می شود که با این روند هرسال نیاز به ۴۰ مدرسه ۱۲ کلاسه جدید داریم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: سالانه ۹ هزار نفر به واسطه مهاجرت ها به جمعیت دانش آموزی این استان اضافه می شود که با این روند هرسال نیاز به ۴۰ مدرسه ۱۲ کلاسه جدید داریم.
کد خبر: ۱۴۹۹

به گزارش جام جم البرز: " علی حجر گشت" روز سه شنبه در نشست خبری افزود: ۱۰۰ مدرسه در سفر اول رییس جمهور مصوب و در سفر دوم استانی آیت الله رئیسی به البرز ۱۰۰ مدرسه دیگر مصوب شد.

وی بیان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های استان البرز ساخت ۱۰۰ مدرسه دیگر نیز مد نظر قرار گرفته است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز ادامه داد: در برخی از شهر‌های مانند کرج و فردیس تراکم بالای آموزشی داریم که از تمام نیکوکاران و دستگاه‌های اجرایی برای تامین زمین آموزشی درخواست همکاری می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز مطرح کرد: اگر بخواهیم به حد استاندارد برسیم که به طور مثال تراکم همه کلاس‌های درس بین ۲۵ تا ۳۰ نفر باشد، شاید به حدود ۱۰ تا ۱۱ هزار کلاس درس نیاز داشته باشیم که این موضوع و یک نوبته بودن همه مدارس نگاهی مطلوب و ایده آل است و ممکن است به زودی محقق نشود.

وی افزود: اگر بخواهیم با همین شرایط دو نوبته بودن مدارس و تراکم دانش آموزی ۳۰ تا ۳۵ نفر در هر کلاس درس فعالیت کنیم، حداقل به ۳۰۰ مدرسه هدفگذاری شده نیاز داریم که تراکم بیشتری به کلاس‌های درس تحمیل نشود. بیشترین مشکل ما در تراکم دانش آموزی، مهاجرت و اضافه شدن سالانه هشت تا ۹ هزار دانش آموز به جمعیت دانش آموزی استان است.
وی تاکید کرد: در شهر جدید مهستان، محمدشهر و فردیس مشکلات تراکم دانش آموزی بسیار است.


پیش بینی ۲۰ زمین چمن در سال‌جاری

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: تاکنون ۵۰ زمین چمن در البرز احداث شده که تاپایان سال‌جاری ۲۰ زمین چمن دیگر به آن‌ها افزوده می‌شود.

وی اضافه کرد: پیش بینی فضای اردوگاهی، توزیع ۲ مرحله شیر در ۲۴۰ هزار مدرسه، سنجش نوآموزان از دیگر اقدامات انجام شده است.

حجر گشت ادامه داد: کسب ۳۵ مدال المپیاد، راهیابی ۱۲ دانش آموز به جشنواره نوجوان خوارزمی، کسب رتبه اول پرسش مهر از دیگر فعالیت‌های حوزه آموزش و پرورش است.

طرح شهید محمود وند برای شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل

مدیرکل آموزش و پرورش البرز در ادامه با اعلام اینکه تعداد داشن آموزان بازمانده از تحصیل در دوران کرونا در استان البرز کم بود، افزود: طرح شهید محمود وند برای شناسایی دانش آموزان باز مانده از تحصیل اجرا سده است.

وی تاکید کرد: آمار ثبت احوال با آمار جامعه در این زمینه به دلیل مهاجرت پذیری استان البرز تطابق ندارد.

حجرگشت یادآورشد: سالانه ۳۰ هزار دانش آموز البرز از پایه ۱۲ خارج می‌شوند در حالی که ۴۲ هزار ورودی پایه اول داریم.

کاهش ۲ هزار و ۵۰۰ نفری ثبت نام دانش آموزان اتباع در البرز                                                                                                                                 حجرگشت خصوص تحصیل دانش آموزان اتباع در البرز عنوان کرد: قبلاً، چون سازوکار قوانین و مقررات بازتر بود، دانش آموزان اتباع بیشتری در مدارس ثبت نام می‌کردند، اما از سال گذشته این امر قانونمند شد و باید با مجوز قانونی ثبت نام کنند. به همین دلیل برای اولین بار تعداد دانش آموزان اتباع در سال تحصیلی جاری به نسبت سال قبل ۲ هزار و ۵۰۰ نفر کاهش یافت.
حجرگشت با بیان اینکه اکنون حدود ۲۳ هزار دانش آموز اتباع در مدارس البرز مشغول تحصیل هستند که بیشترین فراوانی در شهرستان‌های ساوجبلاغ و چهارباغ است.

اختصاص بخشی از زندان رجایی شهر به دانشگاه فرهنگیان

اختصاص بخشی از زندان رجایی شهر به دانشگاه فرهنگیان موضوع دیگری بود که مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز به آن پرداخت و گفت: در این زمینه مطالبه داشتیم و استاندار البرز نظر مساعد دارد.

حجرگشت، در خصوص نوسازی مدارس نیز گفت: اولویت با توسعه فضا‌های آموزشی است اگرچه برخی مدارس در این زمینه شناسایی شده و در برنامه نوسازی قرار دارند.

وی یادآورشد: امسال ۷۲ هزار معلم در سطح ملی و ۲ هزار نفر در استان جذب می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز افزود: مرحله اول آزمون برگزار شده و این معلمان پس از گزینش جذب می‌شوند.

newsQrCode
ارسال نظرات