آغاز پویش ملی سلامت دهان و دندان از ۱۷ اردیبهشت ماه در البرز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اعلام این خبر افزود: پویش ملی سلامت دهان و دندان از دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور آغاز و تا ۱۷ ام با شعار
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اعلام این خبر افزود: پویش ملی سلامت دهان و دندان از دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور آغاز و تا ۱۷ ام با شعار "دهان دریچه سلامت" ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۱۵۹۴

به گزارش جام جم البرز،شهرام صیادی با بیان اینکه اهمیت سلامت دهان و دندان در سلامت عمومی بر اساس شواهد علمی کاملاً مشخص است، تصریح کرد: هدف از برگزاری این پویش آگاهی رسانی به مردم و افزایش سواد سلامت دهان و دندان در جامعه است. بیماری‌های دهان و دندان جز شایع‌ترین بیماری‌های غیر واگیر شناخته می‌باشد.
رئیس دانشگاه خاطر نشان کرد: ۵۳ مرکز خدمات جامع سلامت در استان خدمات دندانپزشکی ارائه می‌کنند که در سال گذشته بیش از ۱۸ هزار خدمت دندانپزشکی برای بیش از ۶۶۰۰ نفر انجام شده است.
وی ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۵۱ هزار خدمات وارنیش فلوراید تراپی رایگان برای دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال انجام شده است و کلینیک سیار دندانپزشکی با اعزام ۹۵ تیم سیار، بیش از ۱۵ هزار خدمت دندانپزشکی رایگان (خدمات درمانی، بهداشتی و اموزشی) در مناطق کم برخوردار ارائه شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات