فصل بهار آغاز کار کشاورزی و باغداری در طالقان

همه ساله باآ مدن فصل بهار و سرسبزی طبیعت، کار کشاورزی و باغداری در طالقان آغاز می‌شود.
همه ساله باآ مدن فصل بهار و سرسبزی طبیعت، کار کشاورزی و باغداری در طالقان آغاز می‌شود.
کد خبر: ۱۶۲۵

به گزارش جام جم البرز: باغداران روستای خوران طالقان نیز این روز‌ها مشغول کار باغداری از جمله بیل زدن پای درختان، آبیاری و سم پاشی درختان در این روستا هستند.

همچنین این باغداران زحمت کش برای جبران کمبود آب در این سال‌ها، چندین استخر ذخیره‌ی آب در اطراف باغات روستا احداث کرده اند و تا حدودی توانسته اند این مشکل را برطرف کنند.

در باغات و زمین‌های روستای خوران که بیشتر آن به درختان گیلاس اختصاص دارد امسال باغداران پیش بینی می‌کنند بیش از دو هزار تن میوه برداشت شود.

گیلاس تولیدی این شهرستان به دلیل شرایط اقلیمی خاص نظیر شب‌های سرد و روز‌های گرم و طبیعت کوهستانی شهرستان طالقان موجب گردیده که کیفیت گیلاس این منطقه به ویژه روستای خوران از کیفیت و ویژگی خاصی برخوردار باشد.

این خبر حاکی از آن است که اهم مشکلات اهالی روستای خوران، جاده‌های دسترسی به باغات می‌باشد که برای حمل محصول تا جاده و کنار ماشین، کشاورزان با آن روبرو می‌باشند.

امیدواریم مسئولان با نگاه ویژه به این روستا، به توان و همت بالای مردم زحمت کش این روستا ارج نهاده و اقدامات عملی و مناسبی در جهت رفع مشکلات اهالی بویژه ایجاد راه‌های بین باغات، دسترسی آسان روستاییان، انتقال مناسب و بهینه محصولات باغی انجام نمایند.

newsQrCode
ارسال نظرات