استاندار البرز:

برگزاری انتخاباتی باشکوه نیازمند کمک و همراهی اصحاب رسانه است

استاندار البرز گفت: دور اول انتخابات بدون حاشیه و با کمترین مشکل در استان البرز و کل کشور برگزار شد و امیدواریم مرحله دوم نیز به همین صورت سپری شود اما نیازمند همراهی خبرنگاران هستیم.
استاندار البرز گفت: دور اول انتخابات بدون حاشیه و با کمترین مشکل در استان البرز و کل کشور برگزار شد و امیدواریم مرحله دوم نیز به همین صورت سپری شود اما نیازمند همراهی خبرنگاران هستیم.
کد خبر: ۱۶۴۲

به گزارش جام جم البرز: "مجتبی عبداللهی" صبح چهارشنبه در دومین جلسه شورای اطلاع رسانی در سال ۱۴۰۳ که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت با اشاره به عملیات وعده صادق که سیلی محکمی بر دهان استکبار جهانی زد، گفت: ملت ایران با هر نگاه، دیدگاه و تفکر این اقدام شجاعانه نیرو‌های مسلح که با محوریت سپاه انجام شد را مورد تمجید و تحسین قرار دادند.

وی با اشاره به رسالت سنگین اصحاب رسانه به ویژه در برگزاری انتخاباتی پرشور و باشکوه مطرح کرد: در دور اول انتخابات تلاش بسیاری صورت گرفت تا مشارکت مردم پای صندوق‌های رأی افزایش یابد که این امر قدری رقم خورد و مشارکت مردم استان البرز در انتخابات حدود ۳۰.۵ درصد بود، در حالی که در انتخابات سال ۱۳۹۸ شاهد مشارکت ۲۸ درصدی البرزنشینان بودیم.

استاندار البرز ضمن درخواست از اصحاب رسانه برای تلاش در جهت افزایش مشارکت مردم در دور دوم انتخابات بیان کرد: دور اول انتخابات بدون حاشیه و با کمترین مشکل در استان البرز و کل کشور برگزار شد و امیدواریم مرحله دوم نیز به همین صورت سپری شود، اما نیازمند کمک و همراهی خبرنگاران هستیم تا این رویداد سیاسی با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار و نمایندگانی اصلح راهی مجلس شوند.

جانمایی ۸۷۰ شعبه اخذ رأی

عبداللهی با اشاره به جانمایی ۸۷۰ شعبه اخذ رأی در استان البرز و با بیان اینکه از این تعداد ۶۶۸ شعبه در کرج، ۱۵۴ شعبه در فردیس و ۴۸ شعبه در اشتهارد فعال می‌شود، خاطرنشان کرد: برآورد جمعیتی در حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است که از این تعداد، حدود یک میلیون و ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن هستند.

وی با بیان اینکه از هم اکنون باید به فکر انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی شهر‌ها باشیم که در این زمینه هم دست نیاز به سمت خبرنگاران دراز می‌کنیم، اظهار کرد: شاید در انتخابات مجلس شورای اسلامی کمترین مشکل را داشتیم، اما در انتخابات شورا‌های شهر‌های استان کار کمی سخت‌تر و پیچیده‌تر است که در این زمینه تدابیری اتخاذ شده که تحقق آن‌ها نیازمند همراهی خبرنگاران است.

استاندار البرز تصریح کرد: در انتخابات شورا‌های شهر‌ها باید دست به دست هم دهیم تا افراد توانمند، مورد وثوق، پاکدست، متخصص، دلسوز و کاربلد را برای حضور در انتخابات به عنوان کاندیدا دعوت کنیم. در این راستا درخواست من از اصحاب خبر و رسانه امیدآفرینی و افزایش سرمایه اجتماعی در جامعه است و در این زمینه از پیشنهادات و راهنمایی‌های این قشر استفاده می‌کنیم.

ضرورت تبیین گری و امیدآفرینی در جامعه

عبداللهی در ادامه با اشاره به اجرای حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه وزارت نیرو در استان البرز مطرح کرد: پیش از این هیچ مجموعه پست برقی در این استان وجود نداشت، اما اکنون چند پست برق که تنظیم کننده برق و تأمین کننده کمبود برق است در حال ساخت است که به منظور تبیین گری و امیدآفرینی این اقدامات باید به مردم اطلاع رسانی شود.

وی با اشاره به تصویب دو طبقه کردن اتوبان کرج- قزوین در سفر دوم رئیس جمهور به استان البرز و با بیان اینکه طبق برآورد کنونی، این پروژه بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان هزینه دارد و ما باید منابع مالی را بدین منظور پیشنهاد دهیم، گفت: در بخش دولتی و خصوصی ۳ هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی در البرز داریم و در دولت سیزدهم حدود یک هزار و ۵۰۰ تخت دیگر اضافه می‌شود.

استاندار البرز از کاهش ۲۱ درصدی جرایم این استان در سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: جرایم کل کشور در سال گذشته چهار درصد کاهش یافته سه درصد آن مربوط به البرز بوده است. این استان همیشه در مواردی از جمله طلاق، خودکشی و سایر جرایم، رتبه‌های اول بود، اما اکنون در میانه‌های جدول قرار دارد که این نشان دهنده تلاشی است که در این زمینه صورت گرفته است.

اختصاص بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌ها

عبداللهی عنوان کرد: یکی از پروژه‌های در دست اجرا تعریض و جدول گذاری جاده قدیم کرج به هشتگرد به طول حدود ۱۹ کیلومتر بوده که قرارداد اولیه آن به طول حدود سه کیلومتر (رفت و برگشت ۶ کیلومتر) به ارزش حدود ۳۰ میلیارد تومان منعقد شده است. زائرسرای استان البرز در مشهد مقدس نیز در حال ساخت است و پیمانکار قول داده تا پایان سال جاری آن را تکمیل کند.

وی از اختصاص ۸ هزار و ۲۰۷ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های البرز در سفر دوم رئیس جمهور به این استان خبر داد و بیان کرد: در حوزه آموزش و پرورش ۲ هزار و ۵۳ میلیارد تومان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود ۱۲۸ میلیارد تومان، کمیته امداد یک هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان، وزارت نیرو ۸۴۵ میلیارد تومان و ورزش ۱۸۶ میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیدا کرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات