فرایند انتقال اسناد رسمی املاک اسلام آباد کرج آغاز شد

دبیر شورای تحول و تعالی دادگستری کل استان البرز از آغاز فرایند انتقال اسناد رسمی املاک اسلام آباد کرج از شهرداری به متصرفان خبر داد.
دبیر شورای تحول و تعالی دادگستری کل استان البرز از آغاز فرایند انتقال اسناد رسمی املاک اسلام آباد کرج از شهرداری به متصرفان خبر داد.
کد خبر: ۱۶۵۱

به گزارش جام جم البرز: "احمد نوروزی" گفت: در اجرای دستور رئیس قوه قضائیه و با پیگیری ویژه دادگستری کل استان البرز و همکاری مناسب شورای شهر و شهرداری کرج و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، زمینه انتقال مالکیت اراضی و پلاک‌های ثبتی اسلام آباد کرج از شهرداری به نام متصرفان فراهم شده است.

وی افزود: یکی از دستورات سفر سال قبل رئیس قوه قضائیه به البرز، پیگیری صدور اسناد اراضی اسلام آباد کرج به نام مردم بود که بدین منظور کارگروه ویژه با مسؤولیت رئیس کل دادگستری استان و عضویت رئیس شورای شهر و شهردار کرج، مدیرکل ثبت اسناد و املاک و دبیر شورای تحول و برخی از مدیران دادگستری کل البرز و با حمایت رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تشکیل شد.

دبیر شورای تحول و تعالی دادگستری کل استان البرز عنوان کرد: پس از رفع موانع در این کارگروه و طی فرآیند‌های قانونی جهت صدور اسناد کاداستر این منطقه، زمینه برای انتقال اسناد مالکیت حدنگار از طرف شهرداری کرج به مردم ساکن این منطقه فراهم شده است.

وی در حاشیه جلسه «کارگروه ویژه پیگیری صدور اسناد اراضی اسلام آباد کرج» که در حوزه ریاست دادگستری کل استان البرز برگزار شد، بیان کرد: صدور اسناد مالکیت ساختمان‌های احداثی در اراضی متعلق به شهرداری کرج در تپه مرادآب (اسلام آباد) مصوبه سال ۱۳۵۸ شورای انقلاب و برای نزدیک به ۴۵ سال مغفول مانده بود و با سفر رئیس قوه قضائیه، اجرای این مصوبه عملیاتی شد.

نوروزی تصریح کرد: مالکان و متصرفان ساکن در این منطقه جهت ارائه مدارک تصرف و سکونت و انجام مقدمات انتقال اسناد به «شرکت عمران و توسعه تپه مراد آب» واقع در عظیمیه، ۴۵ متری کاج، نبش بانک شهر مراجعه کنند. اسناد لازم برای انتقال سند از شهرداری به نام متصرفان، شامل مدارک احداث یا مالکیت اعیانی و سکونت در ساختمان و مدارک هویتی است.

newsQrCode
ارسال نظرات