سيدالشهداي خدمت!

به قلم محمدكاظم انبارلويي
به قلم محمدكاظم انبارلويي
کد خبر: ۱۸۸۱

بخش اول: خادم الرضا، خادم جمهور، سید محرومان، یار خالص امامین انقلاب شهید سید ابراهیم رئیسی در سالروز میلاد امام هشتم علی بن موسی‌الرضا (ع) از میان ما به ملکوت اعلی پر کشید و آسمانی شد.
آنچه این داغ را در سینه‌ها قابل تحمل می‌کند این آیه الهی است که فرمود:
سَلَامٌ عَلَى إِبْرَاهِیمَ کَذَلِکَ نَجْزِی الْمُحْسِنِینَ إِنَّهُ مِنْ عِبَادِنَا الْمُؤْمِنِینَ (سوره الصافات آیات ۱۰۹ الی ۱۱۱)
درود بر ابراهیم! ما نیکوکاران را چنین پاداش می‌دهیم در حقیقت او از بندگان باایمان ما بود.
آنچه امام و امت را در این حادثه جانگداز تسلی می‌دهد، تکیه و اندیشیدن در حکمت خداست. این پرسش که چه حکمتی دارد در این سوختن چه سرّی پنهان است به پاسخی آرامش‌بخش می‌رسیم.
هان مَشو نومید، چون واقِف نِه‌ای از سِرِّ غیب
باشد اندر پرده بازی‌هایِ پنهان غم مخور‌ای دل اَر سیلِ فنا بنیادِ هستی بَرکَنَد.
چون تو را نوح است کشتیبان، ز طوفان غم مخور

بخش دوم: امام خامنه‌ای در اولین ساعات این رخداد جانگداز فرمودند: «ملت اصلا نگران و دلواپس نباشند هیچ اختلالی در کار کشور به وجود نخواهد آمد، کار‌ها منظم پیش خواهد رفت.»
انقلاب اسلامی در روزشمار تاریخ ۴۵ ساله خود حوادث خونین زیاد دیده است.
شهادت شهید مطهری، شهید باهنر، شهادت شهید بهشتی با ۷۲ تن از یاران باوفای خود، شهادت شهدای محراب در چهار گوشه کشور، شهدای بیش از ۲۰۰ هزار از رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی، شهادت ۱۷ هزار شهدای ترور از همه بالاتر، امام خمینی (ره) معمار بزرگ انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی از میان ملت رفت.
امام خمینی (ره) در وصیت‌نامه سیاسی الهی خود داغ رفتن خود از میان ملت را پیش‌بینی کرده بود و با این جمله تسلی‌بخش ملت را به هوشیاری و هوشمندی دعوت کرد و فرمود: «الله نگهدار این ملت و مظلومان جهان است با رفتن یک خدمتگزار در سدّ آهنین ملت خللی ایجاد نمی‌شود.»
شهید ابراهیم رئیسی در دهه کرامت در حال خدمت به ملت ایران به شهادت رسید.
او سال ۱۴۰۰ در دهه کرامت با رأی آگاهانه ملت، رئیس‌جمهور شد. او در همین ایام از میان ملت به آسمان‌ها پر کشید.
بخش سوم: او در حالی در سالروز میلاد امام رضا (ع) از میان ما رفت که می‌شد این زمزمه را هنگامی که روح پاک او و همراهان او به آسمان‌ها رفت، شنید:
شاه پناهم بده!
خسته راه آمدم!
شهید قاسم سلیمانی ایام شهادت حضرت زینب به شهادت رسید کسی که افتخار فرماندهی فرماندهان مدافعان حرم را به عهده داشت. شهید رئیسی هم روز ولادت امام رضا (ع) آسمانی شد. شک نکنیم آدم‌ها با همانی که عاشق و مأنوس هستند، محشور خواهند شد.
بخش چهارم: شهادت امیر عبداللهیان وزیر محترم خارجه، شهید دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و شهید آیت‌الهن آل‌هاشم امام جمعه مردمی تبریز و نماینده رهبری در آذربایجان شرقی و دیگر همراهان از چهره‌های خدوم و مردمی این پرواز ملکوتی بودند. درخشش نام رئیس‌جمهور نباید شهادت این بزرگواران را تحت‌الشعاع قرار دهد.
امیر عبداللهیان یک چهره جهادی در میدان دیپلماسی بود. آل هاشم یک چهره نورانی، سومین شهید محراب از سلسله جلیله سادات در تبریز بود. استاندار سخت‌کوش آذربایجان نیز از چهره‌هایی بودند که شبانه‌روز فرصت خدمت به مردم را غنیمت می‌شمرد. روحشان شاد و یادشان جاویدان باد.
بخش پنجم:شومر رهبر اکثریت سنای آمریکا در اولین واکنش نسبت به حادثه شهادت رئیسی و همراهان شتابزده گفت: «هیچ شواهدی از خرابکاری در سقوط بالگرد رئیس‌جمهور ایران وجود ندارد!» واکنش سخنگوی کاخ سفید و مقامات شرور رژیم صهیونیستی را باید رصد کرد. جمهوری اسلامی حق خود می‌داند در کم‌وکیف این حادثه تحقیق کند و صحت نظریه‌های مختلف امنیتی در این باب را راستی‌آزمایی کند.
اگر به نتایجی رسید که قرار بر مقابله به مثل باشد تردیدی در این امر نباید کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات